STING już za 2 tygodnie powraca do Polski!

Dzięki współpracy The Cherrytree Music Company i Live Nation 17-krotny zdobywca nagrody Grammy – Sting wystąpi na dwóch wyjątkowych koncertach w Polsce: 6 czerwca 2024 roku w ERGO ARENIE w Gdańsku/Sopocie oraz 7 czerwca 2024 w Atlas Arenie w Łodzi.

Sting w towarzystwie zespołu rockowego zaprezentuje swoje najbardziej znane i lubiane przeboje, napisane podczas niezwykłej kariery zarówno jako członka The Police, jak i artysty solowego. To ponadczasowe show, w którym Sting wykonuje takie hity jak: „Fields of Gold”, „Roxanne”, „Every Breath You Take”, „Message in a Bottle” i wiele innych kultowych utworów.

STING 2024 WORLD TOUR szczególy koncertów

Special guest: GIORDANA ANGI

6 czerwca 2024 – ERGO ARENA, Gdańsk/Sopot

7 czerwca 2024 – Atlas Arena, Łódź

Gościną specjalną będzie GIORDANA ANGI.

Ostatnie występy Stinga zostały uznane przez The Times (UK) za „masterclass”; a o artyście mówią: „Sting pozostaje niezaprzeczalnie utalentowanym wykonawcą z bogatym dorobkiem artystycznym”. The Telegraph opisuje je jako „niespotykana przyjemność”, a sam Sting został okrzyknięty przez The Guardian „bezkonkurencyjnym” za jego „niezrównany kunszt w komponowaniu muzyki pop”.

Więcej informacji o trasie, biletach oraz działalności fan clubu można znaleźć na stronie www.sting.com.

Sting to angielski muzyk, aktywista i aktor. Był frontmanem, autorem tekstów i basistą nowofalowego zespołu The Police od 1977 r. do ich rozpadu w 1986 r. Karierę solową rozpoczął w 1985 r. i włączył w swojej twórczości elementy rocka, jazzu, reggae, klasyki, new-age i worldbeatu.

Jako muzyk solowy i członek The Police Sting otrzymał 17 nagród Grammy: zdobył nagrodę Song of the Year za „Every Breath You Take”, trzy nagrody Brit Awards, w tym dla najlepszego brytyjskiego artysty męskiego w 1994 r. i za wybitny wkład w 2002 r., Złoty Glob, nagrodę Emmy i cztery nominacje do Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną. W 2019 roku otrzymał nagrodę BMI Award za „Every Breath You Take”, która stała się najczęściej odtwarzaną piosenką w historii radia.

W 2002 roku Sting otrzymał nagrodę Ivor Novello za całokształt twórczości od Brytyjskiej Akademii Autorów Piosenek, Kompozytorów i Autorów, a także został wprowadzony do Songwriters Hall of Fame. W 2003 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek policji. W 2000 roku za nagranie otrzymał gwiazdę w Hollywood Walk of Fame. W 2003 roku Sting otrzymał nagrodę CBE od Elżbiety II w Pałacu Buckingham za zasługi dla muzyki. W 2014 r. został uhonorowany Kennedy Center Honoree w Białym Domu, a w 2017 r. otrzymał nagrodę Polar Music Prize.[6] W maju 2023 roku został stypendystą Ivor Novello.


Najnowsza pozycja w dorobku artysty to „The Bridge” piętnasty album studyjny wydany 19 listopada 2021 roku za pośrednictwem nieistniejących obecnie A&M Records, Cherrytree Music Company i Interscope Records. To jego pierwszy album o charakterze rockowym od czasu wydania 57th & 9th z 2016 roku. Album oznacza powrót Branforda Marsalisa na saksofonie i klarnecie oraz Manu Katché na perkusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *