Stoic Suffering i Matt Miller kolejnymi supportami Possessed w Polsce

Zespoły, które wystąpią przed Possessed są w pełni współczesne i brutalne. Na jednej flance deathcore’owe Stoic Suffering (póki co wydają single – ostatni z nich to “SCP_Unknown”), a na drugiej progmetalowy shredder Matt Miller promujący “Monument of Velocity” z 2022 roku.

Possessed oraz ich goście wystąpią w Polsce 6 sierpnia w poznańskim klubie 2Progi oraz dzień później – 7 sierpnia w krakowskiej hali Kamienna12. Bilety są dostępne w Knock Out Music Store.

Possessed w Polsce

Stoic Suffering mają na koncie dopiero parę singli, ale już w ich ramach pokazali, że są bestią o bardzo wielu mocach. Główne źródło inspiracji to w przypadku tej grupy maksymalnie ciężki, mięsisty deathcore, lecz na nim zabawa się nie kończy, a wręcz dopiero zaczyna. Bo w kolejce czekają chociażby miarowo wybijane rytmy rodem ze sceny electro i nawet instrumentalna ekwilibrystyka przywołująca na myśl metal progresywny. Amerykanie nie zamykają się dosłownie na nic.

U Matta Millera sprawa jest prosta, choć piosenki jak najbardziej zawiłe. Amerykański twórca ma we krwi prog metal w absolutnie bombastycznej i technicznej formie. Gitarzysta uwielbia shreddować, więc shredduje, ile wlezie – to istny solówkowy festiwal, a palcołomna gimnastyka idzie tu w parze z wyczuciem melodii oraz intrygującymi riffami w tle. Gdy zobaczycie, co potrafi Matt na żywo, opadną wam szczęki.

Legendarny zespół Jeffa Becerry na koncertach w Polsce

Bez Possessed nie byłoby death metalu. “Seven Churches” ustawiło kierunek gatunku i wciąż stanowi źródło inspiracji. W dodatku Becerra i koledzy nie próżnują. Ich ostatnie “Revelations of Oblivion” z 2019 r. to ta sama rzeźnia w starym stylu. Supportujący Amerykanów Cobra the Impaler gra w innej lidze, poszukując w okolicach progresywnego metalcore’u. Ich ostatnim albumem jest ubiegłoroczne “Colossal Gods”.

Possessed – gdzie, kiedy, bilety

Possessed (USA) oraz Cobra the Impaler (Belgia) wystąpią:

6 sierpnia (niedziela) 2023 w Poznaniu – klub 2Progi, ul. Niepodległości 36
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu

7 sierpnia (poniedziałek) 2023 w Krakowie, hala Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne na – sklep Knock Out

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *