Stratovarius z nowym singlem na Wacken Open Air 2022

Po siedmiu latach od wydania ostatniego albumu zatytułowanego „Eternal”, grupa Stratovarius powraca w wielkim stylu z nowym krążkiem „Survive”, który ukaże się 23 września. Zespół zaprezentował właśnie drugi singiel z nowej płyty zatytułowany „World On Fire”.

Środowisko i przyszłość ludzkości zawsze były ważnym tematem w muzyce grupy, dlatego tytuł nowego albumu „Survive” oraz towarzysząca mu grafika nie dziwią – zwłaszcza w świetle obecnej sytuacji na świecie. „Survive” to płyta pełna dynamiki, dramatyzmu i emocji, na której Stratovarius opowiadają o walce, nadziei i zwycięstwie. Najlepszym przykładem jest głęboko porywający utwór tytułowy. To duch Stratovariusa w znakomitej muzycznej formie, razem z całą ciemnością i światłem.

Stratovarius na Wacken Open Air 2022

Przy okazji występu na Wacken Open Air 2022, zespół, oprócz znanych i sprawdzonych numerów z historii zespołu zaprezentował także na otwarcie pierwszy, tytułowy, utwór z nowej płyty. Na scenie widać dobrą energię, zgranie i sympatię … To ten sam Stratovarius, który znamy i lubimy, ale z nowym ciekawym materiałem.

Jak o nowym albumie opowiada Jens Johansson:

„Tytuł albumu pasuje świetnie do historii zespołu, bo udało nam się przeżyć tak długo – oryginalny skład uformował się w 1984 roku. Był środek lata, wszędzie wybuchały pożary lasów, na całym świecie trwała pandemia, więc niektóre teksty nie podnoszą tak bardzo na duchu, ale to odzwierciedla nasz nastrój z tamtego czasu. Jest tam również wiele pozytywnych rzeczy.”

Album „Survive” składa się z 11 nowych utworów i ukaże się w formacie CD oraz w kilku wersjach winylowych, w tym – z szacunku dla środowiska – na ekskluzywnym winylu z recyklingu.

Nowy singiel znajdziecie tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *