„Summer Bloody Summer 2022”. Hunter, Vader, Hate i The Disease w Chorzowie [ZDJĘCIA]

Tegoroczne wakacje kończymy z przytupem! Czołowi przedstawiciele polskiej sceny metalowej Hunter, Vader, Hate i The Disease zagrali na wspólnej trasie „Summer Bloody Summer 2022”. Byliśmy na koncercie w Chorzowie!

Na zakończenie tegorocznych wakacji Hunter, Vader, Hate i The Disease wyruszyli na wspólną trasę koncertową. Jeden z koncertów odbył się w Chorzowie.

„Summer Bloody Summer 2022” Hunter

Przez 35 lat istnienia Hunter zyskał status legendy, wydał 8 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe. Grupa była wielokrotnie nominowana do Fryderyków zdobyła również liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych. Ich albumy „Królestwo” i „Imperium” zyskały statusy złotych płyt. Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i starannie przemyślane show podczas koncertów.

„Summer Bloody Summer 2022” Vader

Vader powstał w Olsztynie w 1983. Założycielami grupy byli gitarzysta Zbigniew „Viki” Wróblewski oraz Piotr „Peter” Wiwczarek, ówczesny basista grupy. Twórczość zespołu jest inspirowana m.in. książkami H.P. Lovecrafta, porusza także tematy wojny i śmierci. W roku 2012 płyta „Welcome to the Morbid Reich” otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego, Fryderyka, w kategorii „Album roku – metal”. Vader zyskał status legendy i stał się inspiracją dla kolejnych grup muzycznych. Dziś grupa jest zaliczana do prekursorów death metalu w Polsce.

„Summer Bloody Summer 2022” Hate

Od 1991 roku Hate zapracował na swoją nazwę, prekursorzy jednego z najbardziej wściekłych i bezlitosnych stylów death metalu, jakie pojawiły się na świecie. Warszawska formacja kroczy ścieżką Kaina od trzech dekad, ciągle ewoluując. Obecnie Hate promuje swój najnowszy album „Rugia” który zbiera entuzjastyczne recenzje i zachwyty fanów na całym świecie. W lipcu 2018 roku Hate rozstał się z Napalm Records po niemal pięcioletniej współpracy i podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Metal Blade Records.

„Summer Bloody Summer 2022” Thy Disease

Grupa Thy Disease łączy w swojej twórczości elementy nowoczesnego groove / death metalu z silnymi wpływami industrialu okraszonymi elektronicznymi brzmieniami. W 1999 r. w Yaro Home Studio zarejestrowano pierwsze demo „Art Of Decadence”. Tego samego roku ukazał się debiutancki album grupy pt. „Devilish Act of Creation“ uznany przez czytelników czasopisma Metal Hammera za debiut roku. Thy Disease promuje obecnie swój oststni album „Transhumanism” wydany przez Creative Music Records w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *