Summer Dying Loud 2021. Ogłoszono kolejne zespoły

Ogłoszono kolejne zespoły, które dołączą do składu tegorocznej edycji Summer Dying Loud. Zobacz kogo będzie można zobaczyć w Aleksandrowie Łódzkim!

Summer Dying Loud 2021: Znamy kolejne zespoły

Do tegorocznego składu festiwalu Summer Dying Loud dołączyły formacje Tiamat, Tides From Nebula, Ragehammer i Only Sons. Wcześniej swój udział potwierdził deathmetalowy Asphyx. Festiwal odbędzie się w dniach od 9 do 11 września w Aleksandrowie Łódzkim.

Podczas swego występu na Summer Dying Loud Tiamat wykonywać będzie wyłącznie materiał ze swoich dwóch najważniejszych albumów studyjnych: „Clouds” i „Wildhoney”.

Na „The Astral Sleep” – swoim drugim longplayu studyjnym – Tiamat porzucił blackmetalowe wpływy na rzecz mieszanki rocka gotyckiego i doom metalu. Ten kierunek udoskonalony został na następnym albumie, zatytułowanym „Clouds”. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w niemieckim „Woodhouse Studio” pod okiem Waldemara Sorychty. Jeszcze przed sesją nagraniową skład opuścił basista Jorgen Thullberg, a jego miejsce zajął Johnny Hagel. Ponadto do grupy dołączył klawiszowiec Kenneth Roos – wcześniej Szwedzi korzystali w tej materii z pomocy muzyka sesyjnego. „Clouds” ukazał się 2 grudnia 1992 roku nakładem Century Media.

Pomimo pozytywnego przyjęcia ze strony fanów i krytyków, Johan Edlund nie był zadowolony z ostatecznego kształtu „Clouds”. W kwietniu 1994 roku światło dzienne ujrzał pierwszy koncertowy album Tiamat, pt. „The Sleeping Beauty – Live in Israel”. Już po jego premierze Edlund zwolnił wszystkich członków zespołu, oprócz Johnny’ego Hagela. Do pracy nad następcą „Clouds”, który miał nosić tytuł „Wildhoney”, zatrudniono muzyków sesyjnych: Larsa Skolda na perkusji, Magnusa Sahlgrena na gitarze i Waldemara Sorychtę na klawiszach. Wokale żeńskie nagrała gościnnie Birgit Zacher, z której usług w przyszłości skorzystał portugalski Moonspell. Na „Wildhoney” Johan Edlund na dobre porzucił deathmetalowe wokale, a sama muzyka stała się bardziej progresywna. Album trafił do sprzedaży 1 września 1994 roku, stając się jednym z najlepiej sprzedających się wydawnictw Century Media.

Zobacz również: Wacken Open Air 2021 zaprasza na „Hälloween”

Tides From Nebula promuje obecnie „From Voodoo to Zen”, swój piąty longplay studyjny. Jego premiera miała miejsce 20 września 2019 roku za sprawą Mystic Production. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w maju 2019 roku. Materiał powstał w należącym do zespołu „Nebula Studio” w Warszawie. Za miksy i mastering odpowiada Jacek Miłaszewski. W sesji gościnnie wziął udział kwartet smyczkowy.

Następca „Safehaven” jest pierwszym dokonaniem Tides From Nebula zarejestrowanym bez gitarzysty Adama Waleszyńskiego. Rozstał się on z grupą w styczniu 2019 roku. Pozostali muzycy postanowili kontynuować działalność jako trio.

Ragehammer ogrywać będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany „Into Certain Death”. Ukazał się on 18 września 2020 roku nakładem Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał muzycy zarejestrowali w studio „No Solace”. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się M. z Mgły. Za projekt okładki odpowiada Devinez.

Only Sons ogrywa „Lions and Unicorns”, swój pierwszy longplay studyjny. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w „GalTone Studio” oraz „Monochrom Studio” pod okiem Haldora Grunberga i Piotra Galińskiego. Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg. Szatę graficzną przygotował Waldemar Borowski. Już po ukończeniu sesji z zespołem rozstał się gitarzysta Adrian Pi. Jego miejsce zajął Łukasz Kursa z grupy Moanaa.

Summer Dying Loud 2021. Data, miejsce, bilety

Summer Dying Loud 2021 odbędzie się w dniach 9-11 września 2021 roku w Aleksandrowie Łódzkim. Będzie to już 12. edycja festiwalu. Bilety na wydarzenie można nabyć za pośrednictwem strony ebilet.pl. Wejściówki zakupione z myślą o tegorocznym festiwalu umożliwiają uczestnictwo w imprezie w 2021 roku.

Karnety na Summer Dying Loud 2021 nabyć można za cenę 159 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *