Summer Dying Loud 2021. Znamy pierwszy zespół

Podobnie jak inne imprezy, Summer Dying Loud nie mógł odbyć się w 2020 roku. Twórcy festiwalu dokładają jednak wszelkich starań, aby festiwal wystartował w 2021 roku. Znamy pierwszy zespół, który jest zaplanowany na przyszłoroczną edycję.

Summer Dying Loud 2021: Znamy pierwszy zespół

Jak czytamy na oficjalnej stronie imprezy, pierwszym potwierdzonym zespołem, który zadeklarował swoją obecność w Aleksandrowie jest deathmetalowy Asphyx. Muzycy pojawią się w Polsce z najnowszym albumem „Necroceros”. Premierę płyty zapowiedziano na styczeń 2021 roku.

Zobacz również: Wacken Open Air 2021 zaprasza na „Hälloween”

Zespół powstał w 1987 roku z inicjatywy Boba Bagchusa i Tonny’ego Brookhuisa. Wkrótce potem dołączył basista Joost z którym w składzie rok później zespół zarejestrował instrumentalne demo pt. Carnage Remains. W 1988 roku Joost odszedł z grupy, zastąpił go Christian „Chuck” Colli.

W odnowionym składzie powstało demo pt. Enter the Domain. W marcu 1989 roku Colli został zastąpiony przez Theo Loomansa. Następnie ukazało się kolejne demo grupy pt. Crush the Cenotaph. Po nagraniach grupę opuścił Brookhuis. Na początku 1990 roku do zespołu dołączył wokalista Martin van Drunen, który odszedł z Pestilence. Następnie zespół podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Century Media Records. Rok później ukazał się album The Rack. W ramach promocji grupa odbyła europejską trasę koncertową z towarzyszeniem Entombed. W 1992 roku grupa dała szereg koncertów wraz z Bolt Thrower i Benediction.

Zobacz również: Wacken Open Air 2021. Slipknot kolejnym headlinerem!

W październiku 1992 roku ukazał się drugi album formacji pt. Last One on Earth. Następnie z zespołu odszedł Van Drunen, którego zastąpił Ron van Pol. Rok później formację opuścił Bagchus, a zastąpił go Sander van Hoof.

W 1994 roku ukazał się trzeci album grupy pt. Asphyx. Wkrótce potem zespół został rozwiązany. W 1995 roku Loomans i Bagchus zreformowali Asphyx i nagrali album God Cries, który ukazał się w 1996 roku. Tego samego roku ukazała się płyta Embrace the Death zarejestrowana w 1990 roku. Wkrótce potem zespół ponownie został rozwiązany. W międzyczasie Bagchus i Daniels założyli zespół Soulburn. W 1998 roku Theo Loomans zginął w wypadku samochodowym. W 1999 roku Soulburn zmienił nazwę na Asphyx.

W 2000 roku ukazał się album On the Wings of Inferno, jednakże tego samego roku muzycy ponownie rozwiązali zespół.

W styczniu 2007 roku zespół wznowił działalność w składzie Van Drunen, Gubbels, Paul Baayens i Bagchus, natomiast w 2009 roku ukazał się siódmy album Asphyx zatytułowany Death… The Brutal Way. Limitowana wersja zawiera dodatkowo koncert DVD – Party San Festival zarejestrowany w 2007 r., w Bad Berka, w Niemczech.

27 lutego 2012 roku został wydany ósmy album Asphyx – Deathhammer, natomiast premiera dziewiątego wydawnictwa zespołu, Incoming Death, miała miejsce 30 września 2016 r.

Summer Dying Loud 2021. Data, miejsce, bilety

Summer Dying Loud 2021 odbędzie się w dniach 9-11 września 2021 roku w Aleksandrowie Łódzkim. Będzie to już 12. edycja festiwalu. Bilety na wydarzenie można nabyć za pośrednictwem strony ebilet.pl. Wejściówki zakupione z myślą o tegorocznym festiwalu umożliwiają uczestnictwo w imprezie w 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *