Summer Dying Loud 2023 – galerie zdjęć drugiego dnia festiwalu

Jeżeli spojrzy się za okno widać najdobitniej, że kompletnie nic nie skonało podczas czternastej edycji festiwalu Summer Dying Loud, a już na pewno nie letnia pora roku. Kolejna porcja zdjęć z Aleksandrowskiego festiwalu to między innymi Motorowl, który wreszcie dotarł na festiwal oraz Fange z Francji jako zastępstwo które okazało się bardzo wyczekiwanym koncertem dnia.

Summer Dying Loud 2023: Furia, Katatonia, Dismember, Crippled Black Phoenix – galerie headlinerów drugiego dnia

Taka fanaberia strony, że podzielone na dwie porcje foteczki ładują się szybciej nie nadwyrężając zanadtwo wszelkiej elektroniki służącej oglądaniu.

Summer Dying Loud 2023 – galerie headlinerów pierwszego dnia festiwalu: Enslaved, Coroner, Grave Pleasures

Pomijając niewątpliwe gwiazdy festiwalu Katatonię oraz Dismember, a także pięknie wpisujący się w eklektyzm stylistyczny Crippled Black Phoenix okazało się że to teoretyczne „zastępstwo” za Martyrdöd zebrało najlepsze recenzje pokoncertowe. Francuski Fange pojawieniem się lineupie festiwalu jako niespodzianka był również źródłem potężnej ekscytacji fanów tej konkretnej wersji łączenia industrialu, sludge ,death metalu oraz niesamowitej ekspresji scenicznej.

Drugo dzień festiwalu jk zwykle obfituje w wydarzenia okołofestiwalowe. Był pokaz ślizgu w bajorku czyli konkurs na krwawą bestię pozwalający w zamian za zmoczenie pełnej anatomii i części godności zdobyć merch festiwalowy. Wypada wspomnieć, że fanty festiwalowe z racji na wysoką jakość znikają ze sklepiku bardzo szybko. Od kubków porcelanowych, plastikowych, bidonów, worków, czapek i banalnych festiwalowych ciuchów bonusem jest ładnie wydany przewodnik festiwalowy oraz sam bilet kolekcjonerski – każdy mógł wymienić kod kreskowy/wydruk na piękny pamiątkowy bilet.

Goście pola namiotowego do dyspozycji mieli warnik z gorącą wodą, kawę i herbatę, całodobowo dostępne krany z wodą bieżącą, punkt ładowania wszelkich ustrojst elektronicznych oraz prysznice uruchamiane wieczorową porą. Dla przyjezdnych był nieodpłatny depozyt obok drugiej sceny, żeby sobie swobodnie cieplejszą wieczorną odzież zostawić w bezpiecznych miejscy, kiedy słońce zawzięcie grillowało teren festiwalu wraz zawartością ożywioną.

Summer Dying Loud 2023 – galerie zdjęć koncertów pierwszego dnia festiwalu

Wypada przypomnieć, że Summer Dying Loud jest imprezą otwartą na wszelkie akcje charytatywne. Dwa lata mijają od pomysłu wykorzystania potencjału festiwalu do zrobienia czegoś dobrego dla lokalnej społeczności. Razem z Aleksandrowskim Forum Społecznym organizatorzy założyli  fundusz stypendialny, na którego koncie zebrali ponad 40 tysięcy złotych z których skorzystało 20 dzieciaków utalentowanych artystycznie, a którym wsparcie pomoże w rozwoju swojej pasji niezależnie czy jest to muzyka, sztuki wizualne czy literatura.

W ramach inicjatywy Metal for Ukraine Fundacja Evropa Invicta, podczas festiwalu w Aleksandrowie Łódzkim na stoisku charytatywnym zbierała pieniądze na wsparcie dla Zbrojnych Sił Ukrainy i pomoc humanitarną oferując płyty CD, winyle i koszulki czołowych ukraińskich zespołów metalowych oraz szeroki wybór nie muzycznych gadżetów – ekipa zebrała aż  blisko 25 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć w tym miejscu o jednym z najbardziej wyczekiwanych koncertów małej sceny tego dnia – ROME czyli Jerome Reuter promował najnowszy album „Gates of Europe”. Sam artysta jest bardzo zaangażowany w pomoc Ukrainie i jego najnowsze dzieło nawiązuje bezpośrednio do trwającego konfliktu za naszą wschodnią granicą.

Kontynuowana jest również tradycja festiwalowego kina pokoncertowego. W tym roku na dobranockę była zapowiedziana krwiożercza reinterpretacja historyjek A.A. Milne’a – „Puchatek: Krew i miód” w reżyserii Rhysa Frake’a-Waterfielda – problemy techniczne seans przerzuciły na sobotnią noc.

BHP na Summer Dying Loud

MAG na Summer Dying Loud

PLANET HELL na Summer Dying Loud

DISTRUSTER na Summer Dying Loud

MOTOROWL na Summer Dying Loud

FANGE na Summer Dying Loud

SCENA KRYPTY – galerie z koncertów

DATURA na Summer Dying Loud

MIR na Summer Dying Loud

KAELAN MIKLA z Islandii na Summer Dying Loud

KETHA na Summer Dying Loud

ROME czyli Jerome Reuter kameralnie na Summer Dying Loud

Amerykańskie AUTOPHAGY na Summer Dying Loud

Kanadyjski SEDIMENTUM na Summer Dying Loud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *