SUMMER DYING LOUD 2023 – kolejne ogłoszenia MY DYING BRIDE wystąpi na festiwalu!

Kolejne zespoły dołączają do składu festiwalu w Aleksandrowie Łódzkim: My Dying Bride, Blindead 23, Grieving, Distrüster wystąpią we wrześniu na scenie Summer Dying Loud.

XIV edycja Summer Dying Loud odbędzie się 7, 8 i 9 września 2023! Trzy dni, dwie sceny i 48 starannie wyselekcjonowanych koncertów – to wszystko czeka na nas w kolejnej edycji SDL!

Ogłoszono pierwszego headlinera – My Dying Bride! Na występ brytyjczyków czeka wielu, minęło kilka lat odkąd gościli w Polsce, a w międzyczasie pojawiły się nowe, bardzo dobre albumy. Koncertowo to niezmiennie pierwsza liga i ich pojawienie się na scenie Summer Dying Loud to była jedynie kwestia czasu.

Kolejne zespoły to prawdziwe koncertowe premiery.

Swój pierwszy koncert zagra u nas Blindead 23, zupełnie nowa odsłona dziecka Mateusza Śmierzchalskiego. Do Havoca dołączyli Roger Öjersson (Katatonia, Tiamat), Patryk Zwoliński (ex-Blindead), Maciej Janas (Ketha), Vinicius Nunes oraz Paweł “Pavulon” Jaroszewicz (Antigama, Obscure Sphinx, ex-Vader, ex-Decapitated). Występ na Summer Dying Loud to jedyna okazja by w tym roku doświadczyć na żywo narodzin tego potwora!

Kolejny skład to Grieving – pierwszy i jedyny w tym roku koncert! Obłędny materiał jednych z najbardziej płodnych muzyków w tym kraju! Koncert odbędzie się na naszej klubowej scenie The Crypt, na której w tym roku wystąpi łącznie 18 zespołów!

No to dokładamy premierowy koncert Distrüster – autorów jednego z najlepszych debiutów 2022 roku. Album “Sic Semper Tyrannis”, mieszanka death metalu, d-beatu w crustowej polewie, wręcz krzyczy “grajcie mnie live!” Kosa z Deathreat, Uappa Terror z Terrordome i sam James Stewart (ex-Vader, Decapitated) gwarantują granie najwyższej próby!

Podaczas XIV edycji festiwalu wystąpi łącznie 48 zespołów, w tym na drugiej scenie The Crypt 18 składów.

Do festiwalu zostało niecałe dziewięć miesięcy, a aktualny lineup festiwalu już prezentuje się imponująco:

  • My Dying Bride,
  • Candlemass,
  • Blindead 23,
  • Grieving,
  • Distrüster
  • Benediction,
  • Owls Woods
  • Graves
  • Maggot Heart

Zostało jeszcze dużo ogłoszeń – warto śledzić uważnie informacje na stronie organizatora.

Sprzedaż karnetów rozpocznie się w najbliższy poniedziałek o 10:00 na stronie ebilet.pl/summerdyingloud.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *