SUMMER DYING LOUD 2023 – Ogłoszono pierwsze zespoły. CANDLEMASS jednym z headlinerów

Tuż przed samymi świętami fani festiwalu w Aleksandrowie Łódzkim dostali szczególny prezent – pierwsze potwierdzone zespoły na przyszłoroczną edycję imprezy: szwedzki Candlemass, Benediction, Owls Woods Graves oraz Maggot Heart.

Candlemass – nominowane do nagrody Grammy, szwedzkie legendy od niemal czterech dekad wciąż są jednym z najcięższych metalowych zespołów na ziemi. Jako ojcowie chrzestni epickiego doom metalu zdefiniowali ten gatunek dzięki wydawnictwom takim jak Epicus Doomicus Metallicus (1986) i Nightfall (1987). Poprzez swoje miażdżące riffy i demoniczne wokale ukształtowali krajobraz doomu na całym świecie. Z wybitnym, oryginalnym wokalistą Johanem Langquistem i założycielem Leifem Edlingiem Candlemass powrócił do swoich korzeni wraz z nowym pełnometrażowym albumem „Sweet Evil Sun”, który ukazał się 18 listopada tego roku nakładem Napalm Records.


Benediction – jeśli mielibyśmy wskazać jakiś hajlajt pandemii, to bez wątpienia była to nowa płyta Benediction „Scriptures”. Równie pozytywnie zaskakującą była informacja o nowym składzie kapeli. Odkąd ogłoszono powrót Dave’a Ingrama, wokalisty który pracował nad niektórymi z klasycznych wczesnych wydawnictw, takich jak „The Grand Leveller”, „Grind Bastard” i przełomowym dziełem „Transcend the Rubicon”, często zaliczanym do najbardziej wpływowych i ważnych death metalowych wydawnictw, zainteresowanie tym kultowym zespołem wzrosło. Idąc za ciosem genialnego albumu i klasycznego składu zespół regularnie miażdży fanów podczas koncertów na całym świecie. Pora na Summer Dying Loud!


Owls Woods Graves – zespół, który wrył się w podziemie genialną epką i albumami „Citizenship Of The Abyss”, „Secret Spies Of The Horned Patrician”, jednak pozostawał poza zasięgiem bookerów. Gdy tylko pojawił się cień szansy na zaproszenie tej – podkreślamy – genialnej kapeli (i nie zapraszamy do dyskusji), wepchnęliśmy się na sam początek kolejki! Do koncertowego składu OWG dołączy Bartek Kliś i M.


Maggot Heart – jest dzieckiem szwedzkiej gitarzystki, wokalistki i autorki tekstów Linnéi Olsson (ex-GRAVE PLEASURES, ex-THE OATH). Wspierany przez basistę Olivię Airey i perkusistę Uno Bruniusson (m.in. ex-IN SOLITUDE, ex-GRAVE PLEASURES), MAGGOT HEART stał się szeroko komentowaną siłą na undergroundowej scenie rockowej dzięki intensywnym trasom koncertowym (obok takich zespołów jak EARTHLESS i VOIVOD), hard rockowemu brzmieniu i punkowemu etosowi. MAGGOT HEART zrobił furorę w podziemiu debiutancką EP-ką „City Girls” w 2017 roku. Pierwszy album „Dusk to Dusk” (2018) przyniósł zespołowi nominację do nagrody P3 Guld w Szwecji za „ Najlepszy album rockowo-metalowy roku”. MAGGOT HEART to świat widziany przez soczewkę twórczości Olsson – która sięgnęła jeszcze dalej na bardzo dobrze przyjętym, drugim albumie „Mercy Machine” (2020).
Sprzedaż biletów rozpocznie się na początku 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *