Summer Dying Loud 2024 Moonspell jednym z headlinerów festiwalu – kolejne ogłoszenia

W tym roku odbędzie się piętnasta jubileuszowa edycja festiwalu Summer Dying Loud 2024. Do lineupu dołączyły imponujące nazwy świata muuzyki: Moonspell, Ufomamut, Messiah, Promordial

W dniach 5-7 września 2024 roku na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim kolejny raz odbędzie się to wyjątkowe święto muzyki.

„Idziemy za ciosem i prezentujemy kolejne cztery składy, jakie pojawią się w Aleksandrowie Łódzkim. Odwiedzimy dziś Portugalię, Włochy, Szwajcarię i Irlandię!”

Pierwsze ogłoszone festiwalowe zespoły to: Overkill oraz Borknagar oraz dwa zupełnie różne oblicza polskiej sceny, Schizma i Zespół Sztylety.

Czytaj także: Summer Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim – pierwsze ogłoszenia: OVERKILL, Borknagar, Schizma i Sztylety

MOONSPELL coheadlinerem na Summer Dying Loud 2024

Moonspell to portugalski gothic metal istnieje od 1992 roku. Grupa wydała swoją pierwszą EP-kę Under the Moonspell w 1994 roku, a rok później wydała debiutancki album Wolfheart. Szybko stali się najbardziej rozpoznawalnym zespołem metalowym z Portugalii i kluczową postacią gotyckiego metalu. Fernando Ribeiro jest współzałożycielem, wokalistą i autorem tekstów zespołu.
Najnowsza pozycja w dyskografii formacji to Hermitage – dwunasty album studyjny wydany 26 lutego 2021 roku. Jest to ich pierwszy album bez oryginalnego perkusisty Miguela „Mike’a” Gaspara. Na perkusji gra nowy członek Hugo Ribeiro (niespokrewniony z piosenkarzem Fernando Ribeiro).

Portugalscy bogowie obecni na scenie od wczesnych lat dziewięćdziesiątych ewoluowali od inspirowanego folklorem black metalu w kierunku atmosferycznego gotyku. Na każdym z 13 albumów idą o krok dalej, ciągle poszukując nowych rozwiązań w utartych, wydawać by się mogło, ramach stylistycznych. Dzięki temu zespół nie traci na świeżości, a dzięki koncertowym nawiązaniom do czasów przeszłych zadowala również tych die-hard fanów, do których nadal przemawia magia lat 90’tych.
Moonspell ma w Polsce ogromne grono zwolenników, które wykorzystuje każdą szansę na spotkanie swoich idoli na żywo.
Na Summer Dying Loud Moonspell pojawi się w roli co-headlinera z pełnym setem koncertowym!

Włoskie doom metalowe trio Ufomammut na Summer Dying Loud 2024

Formacja powstała w 1999 roku i nieprzerwanie wypluwa kolejne, ociekające gęstą smołą riffy. Aż 10 albumów na koncie ugruntowało ich oryginalny styl, a niezwykle energetyczne koncerty stały się ich znakiem rozpoznawczym.
Na Summer Dying Loud zespół będzie promować swój najnowszy album “𝗙𝗲𝗻𝗶𝗰𝗲” wydany 6 maja 2022 nakładem Neurot Recordings symbolizujący “niekończące się odrodzenie”. Album (wydany przez Neurot Recordings) jest pierwszym nagraniem z nowym perkusistą Levre. To krążek, który wyznacza nowy rozdział w historii zespołu. Podczas gdy zespół jest znany ze swoich psychodelicznych podróży w odległe zakątki kosmosu,”𝗙𝗲𝗻𝗶𝗰𝗲” jest znacznie bardziej introspektywnym doświadczeniem słuchowym. Nowe eksperymenty grupy obfitują w bardziej uwydatnione syntezatory oraz wokale.

Najnowsze wydawnictwo Ufomammut to EPka „Crookhead”, która premierę miała 31 października 2023 nakładem Supernatural Cat, z której pochodzi „Vibrhate”

Messiah – death/thrashmetal ze Szwajcarii na Summer Dying Loud 2024

Mesjasz, wbrew temu co nam opowiadają, narodził się w 1984 roku a debiutancki album „Hymn to Abramelin” popełnił w 1986. Duże zamieszanie na ówczesnej scenie wywołał bez wątpienia kolejny album „Extreme Cold Weather”, którego okładka ozdobiona jest kultowym misiem polarnym.
Messiah w latach 90-tych zawsze wymykał się nieco ustalonym ramom death i thrash metalu i komponował mniej oczywiste dla utartych szlaków dzieła jak album „Choir of Horrors”, a rok później album „Rotten Perish”, które można bez wątpienia uznać za kamienie milowe w muzyce metalowej.

24 lata po rozstaniu Messiah ogłosili ostateczny powrót w styczniu 2018 roku i od tego czasu zagrali koncerty w USA, Niemczech, Belgii, Włoszech, Czechach, Hiszpanii, Bułgarii, Holandii itd. We wrześniu 2020 roku pod banderą wytwórni „High Roller Records” ukazał się szósty album studyjny „Fracmont„, pierwszy od 26 lat, natomiast nowy album Messiah „Christus Hypercubus” ukaże się lada dzień.

Primordial – Celtic Folk / Black Metal z Irlandii

Wiele jest zespołów, które wykorzystują motywy historyczne, ludowe czy rodzimowiercze w muzyce ekstremalnej. Przeważnie kończy się to żenujacą cepeliadą ale w przypadku Primordial jest zupełnie odwrotnie. To chyba najbardziej udany romans starego z nowym jaki możemy sobie wyobrazić, a odniesienia historyczne są potraktowane z należytą starannością i bezstratnie dla olbrzymich pokładów energii jaka drzemie w muzyce Primordial i niesamowitym wokalu A.A. Nemtheanga. Zespół w zeszłym roku wydał doskonale przyjęty, dziesiąty album “How It Ends”, który będzie promował m.in. na koncercie podczas Summer Dying Loud 2024.

XV. edycja Summer Dying Loud nadchodzi! Widzimy się 5,6 i 7 września w Aleksandrowie Łódzkim.

Summer Dying Loud: BILETY

karnetach, które dostępne są na stronie https://www.ebilet.pl/summerdyingloud

Obecna, najniższa cena karnetów obowiązuje do 14 lutego!

Strona organizatora Summer Dying Loud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *