Summer Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim – kolejne potwierdzone składy

W tym roku we wrześniu odbędzie się piętnasta jubileuszowa edycja festiwalu Summer Dying Loud 2024. Do lineupu dołączają Chapel Of Disease, Koldbrann, Masacre, Asteriæ

W dniach 5-7 września 2024 roku na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim kolejny raz odbędzie się to wyjątkowe święto muzyki. Pierwsze ogłoszone festiwalowe zespoły to: Overkill oraz Borknagar oraz dwa zupełnie różne oblicza polskiej sceny, Schizma i Zespół Sztylety oraz Moonspell, Ufomamut, Messiah, Promordial

Chapel Of Disease na Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim

Najpierw zakładasz zespół death metalowy, a nazwę kompilujesz z połączenia kawałków Morbid Angel „Chapel of Ghouls” and „Angel of Disease”. Następnie z płyty na płytę ewoluujesz poszukując własnego stylu dochodząc do skraju metalu i ocierając się progresywnego dark rocka. Kochamy takie podejście, tak samo jak z miejsca zakochaliśmy się w najnowszym, bo wydanym dosłownie kilka dni temu, albumie Echoes Of Light! To będzie niepowtarzalne, magiczne doświadczenie na żywo.

Czytaj także: Summer Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim – pierwsze ogłoszenia: OVERKILL, Borknagar, Schizma i Sztylety

Koldbrann na Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim

Czasem jest tak, że wszystko czego potrzebujesz to klasyczny, black metalowy wpierdziel. Bez oglądania się na trendy, modę i konwenanse. Sięgasz wtedy po klasyki od Gorgoroth czy Mayhem, albo po ich bezpośrednich następców, takich jak Koldbrann, niosących dalej ten czarny kaganek.
W przypadku norweskiego Koldbrann zgadza się wszystko, a zapowiedź nowego albumu i bardzo dobrze przyjęta nowa ep’ka tylko zwiększają apetyt na surowiznę z Norwegii.

Czytaj także: Summer Dying Loud 2024 Moonspell jednym z headlinerów festiwalu – kolejne ogłoszenia

Masacre na Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim

O ile często nadużywane jest określenie legendarny, tak w przypadku MASACRE po prostu nie wypada pisać inaczej. Powstała w 1988 r. grupa z powodzeniem podbijała światowy underground swoimi taśmami demo „Colombia… imperio del terror” (1989) oraz „Cáncer de nuestros días” (1990). Swoją pozycję ugruntowała wydaną w 1991 roku w kultowej Osmose Productions płytą „Requiem”. Była to druga pozycja w rodzącym się dopiero katalogu wytwórni (zaraz po „Worship Him” SAMAEL!).
Jest to tak kultowy zespół, że każdy obecny na koncercie będzie mógł sobie przybić aż 2 pieczątki w legitymacji metala.

Asteriæ na Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim

„Asteriæ to 5 osobowy skład grający post-metal/post-hc. Łączą ze sobą wściekłe blasty z gitarowymi przestrzeniami, przesterowany bas z krzykiem, gruz z topniejącym śniegiem. Powstali w Poznaniu w 2019 roku, w lutym 2023 światło dzienne ujrzał ich debiutancki album „Gasnąc”.

XV. edycja Summer Dying Loud nadchodzi! Widzimy się 5,6 i 7 września w Aleksandrowie Łódzkim.

Summer Dying Loud: BILETY

karnetach, które dostępne są na stronie https://www.ebilet.pl/summerdyingloud

Obecna, najniższa cena karnetów obowiązuje do 14 lutego!

Strona organizatora Summer Dying Loud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *