Summer Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim – pierwsze ogłoszenia: OVERKILL, Borknagar, Schizma i Sztylety

Summer Dying Loud, jeden z najbardziej wyczekiwanych festiwali metalowych w Polsce, efektownie zapowiada kolejną edycję. We wrześniu w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się jubileuszowa edycja wydarzenia. Organizatorzy festiwalu właśnie ogłosili pierwszych artystów, którzy wystąpią na tym muzycznym święcie.

„Nie mogliście się doczekać? My także! Dziś zaczynamy odliczanie do 15. edycji Summer Dying Loud” – to słowa z oficjalnego oświadczenia organizatorów. W tym roku festiwal obchodzi swoje jubileuszowe wydanie, które zapowiada sie wyjątkowo.

Summer Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim. Kto zagra?

Pierwsze zapowiedzi artystów już rozbudzają emocje. Na scenie festiwalowej pojawi się OVERKILL – legendarny zespół thrash metalowy z lat 80., który dla wielu fanów powinien znaleźć się w „Wielkiej Czwórce” obok Metallicy, Megadeth, Slayera i Anthrax.

Overkill na Summer Dying Loud 2024

Niekwestionowany lider i weteran Amerykańskiej szkoły thrash metalu, który funkcjonuje nieprzerwanie od 1981 roku! 21 albumów na koncie i całe życie w trasie koncertowej, to potrafią tylko najtwardsi!
Przez lata zespół wyrobił sobie niepowtarzalny styl.

Czytaj także: „Scorched” premiera najnowszego wydawnictwa i video do tytułowego utworu Overkill.

Ostatnia pozycja w dyskografii Overkill to „Scorched” – dwudziesty album studyjny amerykańskiego thrash metalowego zespołu Overkill, wydany 14 kwietnia 2023 roku. „Scorched” jest pierwszym albumem studyjnym zespołu od czterech lat, po „The Wings of War” (2019), najdłuższej przerwie między albumami studyjnymi zespołu.

Miks thrash metalu, rock&rolla i punk rocka wybrzmi ze sceny w sobotę, 7 września!

Zobacz również: Summer Dying Loud 2023: Ostatni dzień festiwalu na zdjęciach

Borknagar z Norwegii na Summer Dying Loud 2024

Dawno dawno temu, w odległej Norwegii niejaki Øystein Brun znudził się graniem brutalnego death metalu i w 1995 roku powołał do życia nowy twór – Borknagar. Na dzień dzisiejszy pierwszy skład zespołu nazwalibyśmy “All Star” gdyż w nagraniach debiutu wzięli udział m.in. Infernus z Gorgoroth, Grim z Immortal, Garm z Ulver i Arcturus. Tak, był to black metal ale nieco bardziej melodyjny niż większość do czego przyzwyczaiła nas norweska scena w latach 90’tych. 11 pełniaków na koncie i 12’ty pt. “Fall”, którego premiera została wyznaczona na 23 lutego!

Czytaj również: BORKNAGAR premiera albumu „Fall” już w lutym

Borknagar, norweska grupa metalowa, która łączy elementy folkowe i progresywne. Ich nowy album „Fall” ukaże się już 23 lutego, więc uczestnicy festiwalu mogą spodziewać się świeżych brzmień na żywo. Organizatorzy nie zapomnieli również o polskich zespołach, obiecując równie interesujący skład krajowych wykonawców.

W Aleksandrowie Łódzkim usłyszymy Schizmę, jedną z najstarszych polskich kapel hardcore punkowych.

Schizma wystąpi na festiwalu Aleksandrowie Łódzkim

Rok 2023 przyniósł długo wyczekiwany nowy album długogrający Schizmy „Upadek”, wydany nakładem wytwórni Piranha Music, zespół prezentuje video do utworu poświęconego pamięci zmarłego członka zespołu Leszka Gatza. Polskie hardcore’owe składy starzeją się różnie, ale po Schizmie nie widać upływu lat. Co więcej, wraz z z wydaniem albumu „Upadek” zyskali drugą młodość, bo to punk wściekły, przepełniony rozpaczą i furią. W czasach, gdy nasz kraj rozczarowuje na wielu polach, trudno o lepszy przekaz. 

Czytaj także: SCHIZMA premiera video do utworu „Żar i Lód”

Schizma powstała w 1990 roku, w Bydgoszczy, na gruncie punk rockowej formacji Kompania Karna. W dorobku posiada ponad dziesięć wydawnictw. To czym żyje band, to wybuchowe koncerty odzwierciedlające energię wokół tworzenia społeczności i kontrkulturowych wydarzeń – dających ujście emocjom związanym z życiem w świecie, który coraz bardziej oddala się od wszelkich ideałów. 

Sztylety, reprezentanci noise punk na Summer Dying Loud

Trzy lata to w świecie muzyki wieczność, ale tak długi odstęp między debiutem Sztyletów, a „Tak będzie lepiej” wpływa wyłącznie na korzyść zespołu. Gdańsko-warszawska załoga przeszła długą drogę, aby z lokalnej ciekawostki stopniowo przeistoczyć się w dobrze kojarzony skład w polskim alternatywnym podziemiu. W ich kotle gotuje się wiele składników – slackerskie emo, noise rock, indie rock, a nawet metal i ani na moment ta stylistyczna plątanina nie kończy się chaosem. Brakuje wam niezalu, który równocześnie pogłaszcze i sprzeda sierpa? Bez obaw, Sztylety AD 2024 spełniają oba kryteria.

Summer Dying Loud 2024. Data, miejsce, bilety

Summer Dying Loud 2024 zaprasza 50 artystów z całego świata. Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 września 2024 roku na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła i można je nabyć poprzez ebilet.pl.

Karnet trzydniowy kosztuje 307,50 zł z uwzględnieniem opłat manipulacyjnych. Dostępna jest także opcja biletu z noclegiem na polu namiotowym za 360,50 zł za osobę. Bilety jednodniowe są dostępne w cenie 169,50 zł, niezależnie od wybranego dnia festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *