Świetliki zagrały w Krakowie. Gościem Marcina Świetlickiego była grupa Szklane Oczy [ZDJĘCIA]

8 października w Krakowie wystąpił zespół brutalnych doświadczeń – Świetliki. Gościem Marcina Świetlickiego było trio Szklane Oczy. Zobaczcie, jak było na koncercie!

Świetliki powstały w Krakowie w październiku 1992. Grupa zaliczana do nurtu muzyki alternatywnej i poezji śpiewanej. Wokalistą zespołu jest, posługujący się charakterystyczną manierą melorecytacji, poeta Marcin Świetlicki, który założył go wspólnie z muzykami krakowskiego zespołu Trupa Wertera Utrata.

Świetliki zagrały w Krakowie

Patrząc na nasz wiek obiektywnie, zbliżamy się do momentu, w którym jest już bliżej niż dalej. Więc naszą dorosłość chcemy wykorzystać jak najlepiej! Dla Was – naszych wiernych, od trzydziestu lat, Fanów

  • mówi Świetlicki

Świat zmierza ku zagładzie. Dzieci nie słuchają rodziców, chłopy gola nogi, kobiety zapuszczają brody. Gluten zbiera śmiertelne żniwo, ludność pije kraftowe piwo. Zanim jednak wszystko się zawali, zanim pochłonie nas czarna dziura jeszcze raz damy wyraz

  • dodaje.

Podczas krakowskiego koncertu zabrzmiały największe hity zespołu. Nie obyło się jednak bez niespodzianek.

Gościem koncertu był zespół Szklane Oczy. Grupę tworzą Ania, Aga i Justyna – wokal z gitarą, bas i perkusja. Dziewczyny grają rocka inspirowanego polskim punkiem, poezją romantyczną i psychodelią. Zapraszamy do galerii:

Szklane Oczy

Świetliki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *