Świętowanie na metalowo – kilka alternatyw dla „Last Christmas”

Z racji, że święta już tuż, tuż o czym wszechobecna komercja zaczęła przypominać zanim jeszcze dopaliły się znicze i halloweenowe dyńki podrzucamy kilka choinkowych numerów w sam raz na niezbyt cichą, niespokojną i zdecydowanie nieświętą noc, specjalnie dla tych, na których nie działa pozytywnie „Lulajże Jeżuniu”.

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich niezależnie czy obchodzą tradycyjne słowiańskie Szczodre Gody, biegają na Pasterkę, urządzają Viking Yule albo zwyczajnie mając w perspektywie dłuższy weekend planują leżeć na kanapie mając wszystko w du…żym poważaniu.

Alice Cooper „Santa Claus is coming to town” które w wykonaniu Alicji brzmi raczej jak groźba, a nie radosna zapowiedź odwiedzin dobrodusznego grubasa.

AC/DC „Mistress for Christmas” w którym Brian Johnson fantazjuje o trzech pannach w łóżku, gdzieś tam się mu po łbie tłucze bzykanie na sianie, a całość subtelnie jest zakończona romantycznym „Chcę jeździć na twoim reniferze kochanie i dzwonić dzwonkiem”

Twisted Sister „I Saw Mommy Kissing Santa Claus” świątecznie od panów co to tapety na facjatach zwykli niegdyś nakładać w ilościach zdecydowanie większych niż czyjakolwiek mamusia.

Type O Negative „Red Water (Christmas Mourning)” jako remedium na przesłodzoną świąteczną atmosferę, kiedy przyjemniej usłyszeć „Czarne lampki na choince wydobywają obumarły ostrokrzew” pakując w siebie kolejny kawałek serniczka – bo jak wiadomo na serniczek zawsze jest miejsce.

Spinal Tap „Christmas With the Devil” Legandarna grupa specjalna od zaginięć na backstage’ach wszelakich ma swoją wersję świętowania, przy czym odsłuchując kawałek należy podkręcić oczywiście do „up to eleven”.

Manowar „Silent Night” Idealny numer dla tych, którzy uważają, że Rammstein nie jest jedynym uzasadnieniem istnienia języka niemieckiego.

Halford „We Three Kings” z solowego albumu wokalisty Judas Priest „Winter songs”

Amon Amarth „Viking Christmas” czyli rozczulająca piosenka o tym, że Wikingowie w zasadzie to sentymentalne miękkie faje i „Kiedy jest Boże Narodzenie(…) mam łzy w oczach kiedy wspominam moje dni dzieciństwa i te wszystkie wigilie(…) i te wszystkie prezenty, wciąż czuję zapach pieczeni i piernika, nikt nie może uciec od magii świąt” i jeszcze żeby całkowicie rozjechać mit twardych jak kopytka szatana gości dowalają „Założę się, że nie wyobrażasz sobie, jak uczuciowi potrafi być pięciu brodatych wikingów”


King Diamond „No Presents for Christmas” czyli pasujące pod inflację idealnie „Nie w to Boże Narodzenie, nie ma żadnych prezentów, Tom i Jerry piją sherry, oni mają wszystko w du… ekhm! dużym poważaniu”

Lemmy, Billy F. Gibbons, Dave Grohl „Run, Rudolph, Run” numer coverowany bezlitośnie przez chyba wszystkich, ale wreszcie zachęta Rudolfa do zapier… ma właściwą przepaloną whiskey barwę głosu.

August Burns Red „Carol of the Bells” czyli amerykańska wersja stuletniego utworu autorstwa Ukraińskiego kompozytora Łeontowycza. Oryginalny tekst leci jakoś tak „Szczedryk, szczedryk, szczedryweczka, Przyleciała jaskółeczka…” serio. Fajną wersję tego numeru zrobiła Lindsey Stirling – dla wielbicieli skrzypienia szczególnie.

Christopher Lee „Little Drummer Boy” jeżeli ktoś chce posłuchać jak Saruman śpiewa o świętach.

Slade „Merry Xmas Everybody” nieśmiertelna klasyka z 1973 roku

Tankard „Fuck Christmas” Kepler twierdził, że Jezusek urodził się w marcu, Tankard twierdzi, że w sierpniu i zasadniczo w du…żym poważaniu mają choinki i inne atrakcje. Swoją drogą to zabawne, że od ponad dwóch tysięcy lat nikt nie ma żadnej pewności co do daty imprezy urodzinowej jednego gościa.

Lordi „It Snows In Hell” dla tych co lubią białe święta i nieco bardziej sentymentalnie i hardrockowo, po fińsku – a Finowie umieją w zimę najlepiej!

Dla leniwych polecam zapętlenie dyskografii Trans-Siberian Orchestra Jona Olivy, bądź albumu Bad Religion „Christmas Songs”, ewentualnie kompilacji „We Wish You A Metal Xmas” z cała litanią metalowych nazwisk na okładce.

a dla tych, których cieszy wyłącznie wolne, lenistwo i obżarstwo, bez żadnego świętowania mam:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *