Symphonic Metal Nights w Krakowie

Pierwsza edycja Symphonic Metal Nights wraz z czterema różnorodnymi zespołami ze Skandynawii, już 20 września dotrze do krakowskiego klubu Kwadrat! To okazja, aby usłyszeć na żywo klasyki symfonicznego metalu!

Sirenia – ikona symfonicznego metalu zrewolucjonizowała swój melodyjny mrok na nowym albumie studyjnym „1977”, który ukazał się 26 maja 2023 roku nakładem Napalm Records. Kierowana przez norweskiego multiinstrumentalistę, kompozytora i autora tekstów Mortena Velanda, po ponad dwudziestu latach istnienia Sirenia nadal plasuje się w ścisłej czołówce gatunku. Podczas wrześniowego koncertu Sirenia po raz pierwszy zaprezentuje utwory z albumu „1977” oraz pozostałe klasyczne utwory, które zna każdy fan metalu symfonicznego.

Fińscy mistrzowie symfonicznego metalu Amberian Dawn przedstawią swój najnowszy album „Take A Chance – A Metal Tribute to ABBA”, który ukazał się w 2022 roku nakładem Napalm Records. Przedstawiając ABBA-Metal, zespół nie stroni od eksperymentowania z gatunkami, pozostając jednocześnie wiernym swojemu metalowemu pochodzeniu. 

Dark Sarah to fińska perła melodyczno-filmowego metalu stworzona przez wokalistkę Heidi Parviainen. W ciągu dziesięciu lat i pięciu albumów studyjnych Dark Sarah zdobyła silną rzeszę fanów w Europie i USA oraz ugruntowała solidną pozycję na scenie symphonic metal i melodic metal.

Rexoria to wysokoenergetyczny heavy/power metalowy zespół ze Szwecji, znany z chwytliwych melodii, ciężkich riffów, szybkiej perkusji i połyskujących klawiszy. Z Fridą Ohlin jako frontmanką, o wybitnie mocnym, chrapliwym głosie zmieszanym z miękkim nerwem, który tworzy magię przy ciężkiej i szybkiej muzyce.

SIRENIA, Amberian Dawn, Dark Sarah, Rexoria zagrają koncert w Krakowie

Data: 20.09.2023

Lokalizacja: Kraków, Kwadrat

Bilety

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska

SIRENIA (Norway, Napalm records) – gothic metal, symphonic metal

Facebook: https://www.facebook.com/sirenia 

Instagram: https://www.instagram.com/sireniabandofficial/ 

WWW: https://sirenia.no/

AMBERIAN DAWN (Finland, Napalm records) – symphonic metal, power metal

Facebook: https://www.facebook.com/amberiandawn/ 

Instagram: https://www.instagram.com/amberiandawn/ 

WWW: http://amberiandawn.com/

DARK SARAH (Finland) – symphonic metal

Facebook: https://www.facebook.com/DarkSarahHQ 

Instagram: https://www.instagram.com/darksarahofficial/ 

WWW: https://darksarah.com/

REXORIA (Sweden) – symphonic metal

Facebook: https://www.facebook.com/rexoriamusic/ 

Instagram: https://www.instagram.com/rexoria/ 

WWW: https://www.rexoria.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *