Szwedzka formacja Siena Root wystąpi w Polsce

Siena Root to nie tylko muzyka, to podróż w czasie do ery, gdy rock rządził światem, Szwedzi wsytąpią w Polsce juz w marcu aż czterokrotnie.

Siena Root to szwedzki zespół rockowy, którego korzenie sięgają muzyki rockowej końca lat 60. i 70. Grupa powstała w Sztokholmie pod koniec lat 90-tych. Ich brzmienie opiera się na ciężkich organach, wyjących gitarach, basowym riffowaniu i potężnej perkusji. Często jest również wzbogacony bluesowym, uduchowionym wokalem, różnymi gościnnymi muzykami i psychodelicznym klimatem. Ostatnie wydawnictwo studyjne to Revelation wydany w zeszłym roku.

Siena Root zagra w Polsce

Od początku XXI wieku Siena Root często koncertuje w Europie i produkuje szeroką gamę piosenek łączących gatunki, częsti w ich koncertach wsytępują gościnnie wybitni muzycy gościnni.

Czytaj także: Legendy power metalu FIREWIND i MASTERPLAN na dwóch koncertach w Polsce

Inspirując się klasykami hard rocka, kapela tworzy unikalne brzmienie, które jest hołdem dla minionych dekad. Ich zaangażowanie w analogowe metody nagrywania podkreśla autentyczność i głębię ich muzyki, pozwalając fanom doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery tamtych lat. Każdy utwór to mistrzowska kompozycja, pełna pasji i rockowego ducha, która zapewnia słuchaczom niezapomniane wrażenia. To propozycja nie tylko dla zagorzałych fanów ciężkiego brzmienia, ale także dla tych, którzy pragną odkryć jego korzenie i autentyczność.

Zespół, został założony w latach 90, chociaż muzycznymi korzeniami sięga zdecydowanie głębiej, do lat 60 i 70. W swoich kompozycjach używają oryginalnych organów Hammonda, hipnotyzujących rytmów, ciężkich riffów, pięknych solówek i emocjonalnych wokali, a ich płyty nagrywane są w sposób analogowy, na taśmach, bez ingerencji komputera. To świadomie tworzona muzyka, z pasją i doświadczeniem.
Brzmienie, jak sami twierdzą, to hołd i przekazywanie rockowego dziedzictwa. Za słowami idą czyny, dlatego już od pierwszej płyty – A New Day Dawning (2004 rok), zaczęli wydawać albumy na winylu. Zespół nie przejmował się tym, że trend na czarne krążki miał dopiero nadejść…

Czytaj także: The O’Reillys and the Paddyhats – irlandzki folk punk na pięciu koncertach w Polsce

Jak sami mówią:

Twórczy zastój jest dla nas całkowitym tabu. To, co czyni nas wyjątkowymi, to połączenie bycia w branży przez bardzo długi czas oraz jednoczesne próbowanie mnóstwa różnych rzeczy. Wiele oblicz zespołu to część jego tożsamości i siły

Obecny skład grupy muzycznej to: Sam Riffer (bas), Love Forsberg (perkusja), Johan Borgström (gitara), Zubaida Solid (wokal). Siena Root od początku lat dwutysięcznych często koncertuje w Europie i komponuje szeroki wachlarz mieszających się gatunkowo utworów. Występy na żywo będące niewątpliwym motorem napędowym zespołu, często przeradzają się w dzikie improwizowane sesje na żywo (co słychać zwłaszcza na wydanym w 2011 roku albumie „Root Jam”).
Część utworów, jak i pomysłów na nie powstała… w szwedzkich lasach. Odgłosy zwierząt i roślin są zakłócane jedynie przez dźwięk magnetofonowej taśmy. Jakie są rezultaty? Powrót do korzeni, który zresztą sugeruje sama nazwa. Siena to kolor afrykańskiego błota i ziemi. A root to właśnie korzenie, którymi próbują sięgnąć do początków rockowej muzyki. 

Siena Root na czterech koncertach w Polsce – szczegóły

  • 08.03.2024 – Blues Club Gdynia  · Gdynia
  • 09.03.2024 – Odessa Club  · Warszawa
  • 10.03.2024 – Gminna Biblioteka Publiczna · Przeciszów
  • 11.03.2024 – 2progi  · Poznań

Bilety dostępne są w cenie 75 zł (85 zł w dniu koncertu) na https://www.bilety24.pl/koncert/1461-siena-root-gdynia-08-03-2024-100451. Zachęcamy do zakupu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *