Szwedzka progmetalowa grupa Soen wystąpi w Polsce

Skandynawowie promujący ubiegłoroczne wydawnictwo „Memorial” wystąpią na trzech koncertach w naszym kraju

Metal progresywny kojarzy się przede wszystkim z najwyższej klasy rzemiosłem, technicznymi umiejętnościami nierzadko haczącymi o wirtuozerię, a do tego oczywiście wielowątkowymi formami muzycznymi. Oczywiście z takiego połączenia wyszło (i wciąż wychodzi) dużo świetnych płyt, ale czasami chciałoby się to wszystko zredukować, ukompaktowić i wejść w bardziej piosenkową konwencję. Tu z pomocą przychodzi Soen.

Szwedzka formacja pod wodzą Martina Lopeza idealnie rozumie, jak robić hity, a jednocześnie wciąż dbać w metalu o pierwiastek “prog”. Od strony warszatowej są to złożone numery – kuszące dbałością o aranżacje i zmiennością motywów. Emocjonalnie, również, jak w progresywnych klasykach, wchodzimy tu w najgłębsze stadia introspektywności. Ale przy tym wszystkim formacja dowozi tonę klasycznie metalowych, nośnych riffów oraz czutkę na refreny stworzone pod skandowanie czy też zmyślne hooki. Mają talent – nie przegapcie ich występów.

W tym roku Soen wchodzi w drugą dekadę działalności i coś nam podpowiada, że będzie to wejście triumfalne. Szwedzi od samego początku mocno pracowali na swój status, a od czasów “Lykai” z 2017 roku ich notowania stale rosną. Nic dziwnego, bo mają w pełni własny i wsobny przepis na prog metal. Bez dłużyzn, bez niepotrzebnego epatowania techniką. Wielowątkowe aranżacje i skomplikowane zabiegi rytmiczne? Jasne, ale w obowiązkowym pakiecie z ponurymi melodiami oraz energią wywiedzioną z hard rocka czy nawet alt-metalu. Tutaj piosenki zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie, a na żywo ów poziom dodatkowo wzrasta.

SOEN na trzech koncertach w Polsce

SOEN (Szwecja) progressive metal

Kiedy: 31 października (czwartek) 2024
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12

Kiedy: 1 listopada (piątek) 2024
Gdzie: Poznań @ Tama, ul. Niezłomnych 2

Kiedy: 2 listopada (sobota) 2024
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1


Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Bilety są już dostępne na:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
https://tickets.drizzlygrizzly.pl (tylko Gdańsk!)

Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *