Szwedzkie legendy metalu symfonicznego THERION publikują singiel „Ayahuasca” i teledysk

Mistrzowie symfonicznego metalu THERION przedstawiają kolejną zapowiedź nadchodzącego albumu „Leviathan III”, którego premiera przewidziana jest na 15 grudnia 2023

Nowy utwór to prawdziwa muzyczna podróż z elementami psychodelicznymi, dostarczająca najlepszego wrażeń – wszechstronna, ale ciężka kompozycja, jednocześnie zawierająca harmonijne i zrównoważone połączenie gitar, chóru i orkiestry. Nowemu singlowi towarzyszy fascynujący i niezwykły teledysk, który został nakręcony w Amazonii.

Czytaj także: Therion zakończył tegoroczne Castle Party [ZDJĘCIA]

„Ayahuasca” jest trzecim opublikowanym singlem promującym najnowszy album.

Christofer Johnsson o „Ayahuasce”:
Ten film został nakręcony w Amazonii, a przy klipie aktorem współpracował prawdziwy szaman z ayahuaską. Ta piosenka była pierwszą piosenką, którą napisaliśmy podczas sesji pisania trylogii Lewiatan”.

Wcześniej w siecie pojawił się utwór THERION – Ruler Of Tamag

Christofer Johnsson o „Ruler Of Tamag”:
„Piosenka została napisana przeze mnie i Thomasa Vikströma i zawiera w sobie wiele bliskowschodnich wpływów. Tekstowo opowiada o władcy Zaświatów z mitologii tureckiej, zwanym Erlikiem. Części piosenki są w języku tureckim. Współpracowałem z Sonerem Canözerem z nieistniejącego już tureckiego zespołu Almora zajmującego się metalem symfonicznym za tłumaczenie/przepisanie tureckich części tekstów.
Teledysk jest teledyskiem z tekstami i został nakręcony przez Carlosa Toro z Abysmo Films, który kręcił nasze teledyski przez ostatnie 13 lat.”

THERION – Twilight Of The Gods – pierwszy singiel promujący „Leviathan III”

 Album rozpoczyna się potężnym utworem „Ninkigal”, katapultującym słuchacza bezpośrednio do dramatycznego świata THERION z umiejętnie wykonanymi kompozycjami i operowym kobiecym wokalem Lori Lewis, na przemian z ponurym growlingiem. Następnie przechodzi w ciężki utwór z ponurymi fragmentami, tworząc fascynującą symfonię przypominającą partyturę.

THERION po raz kolejny czerpie urok z odwagi łączenia stylów, od części gotyckich, przez melodyjny death metal, elementy neoklasyczne po power metal, w złożony i wszechstronny sposób, rzucając tym samym wyzwanie swoim słuchaczom, czego dowodem było „Twilight of the Gods”. Piosenki szybko wciągają i umiejętnie wykorzystują chwytliwe melodie, co widać w podnoszących na duchu utworach, takich jak „An Unsung Lament” i „Baccanale”. Melodie łączą się z elementami rockowymi, urzekającymi tekstami i partiami chóru, a żywy „Maleficium” skupia się wokół duetu Thomasa Vikströma i Lori Lewis.

Stomping „Ayahuasca” to prawdziwa muzyczna podróż z męskim chórem i elementami psychodelicznymi, podczas gdy szybki „Nummo” oferuje wspaniałe, mocne eksplozje gitary oraz najlepsze klasyczne wokale i chóry.

Kompozycje najnowszego albumu skłaniają się ku wspaniałości i teatralności, oferując dużą różnorodność stylów muzycznych, zręcznie zacierając granice metalu i muzyki klasycznej. Swoim najnowszym dziełem, „Leviathan III”, twórca Christofer Johnsson po raz kolejny udowadnia swój niesamowity talent i pokazuje, że THERION udoskonalił własną kombinację wszechstronnych stylów – w rezultacie tworząc własną ligę symfoniczną.

Czytaj także: Zapowiadane na koniec listopada koncerty Therion w Polsce zostają odwołane

Na wydawnictwie „Leviathan III” znalazło się jedenaście kompozycji. W numerze „Ayahuasca” gościnnie zaśpiewał Piotr Wawrzeniuk.

Lista utwórów albumu „Leviathan III” Therion

01 Ninkigal
02 Władca Tamagu
03 Niedoceniony lament
04 Maleficium
05 Ayahuaska
06 Baccanale
07 Midsommarblot
08 To, co zginęło, już nie będzie stracone
09 Duende
10 Num
11Zmierzch Bogów

Skład Therion biorący udział w nagraniach:

Christofer Johnsson – gitary i instrumenty klawiszowe
Sami Karppinen – perkusja
Nalle „Grizzly” Påhlsson – bas
Thomas Vikström – wokal prowadzący
Christian Vidal – gitara
Lori Lewis – wokal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *