Szykują się metalcorowe Mikołajki. A wśród gwiazd zagra Malevolence!

Fani metalcore przygotujcie się na prawdziwe balety! Malevolence wraz z gośćmi zagrają dwie sztuki w Polsce! Już dziś warto wpisać sobie te daty w kalendarz.

Grudzień to czas radości i prezentów. Ja wiem, że mamy ledwo koniec kwietnia, ale już warto zapisać sobie w kalendarzu te daty. W tym roku Mikołaj solidnie nagrodzi fanów metalcore. Ze swojego magicznego wora wyciągnie aż dwie solidne imprezy, na których wystąpią Malevolence, Sylosis, Guilt Trip oraz Justice For The Damned. Brzmi soczyście nieprawda?

Malevolence. Kto to zagra podczas trasy?

Malevolence to jedna z najważniejszych nazw wśród młodych i gniewnych dzisiejszego metalcore’u. Doskonale wiedzą, jak łączyć pierwotną agresję nurtu z zaraźliwie przebojowymi melodiami, a nawet podpartrywać rozwiązania z innych gatunków tak, by wciąż brzmieć spójnie. Czy jest w tym tak żelazna rytmika, że wściekły mosh to podstawa? Owszem. Czy w refrenach znajdziecie hooki przebojowe do tego stopnia, że od razu nauczycie się ich na pamięć? No, jasne! Czy rolę urozmaicaczy pełnią tu nienachalne wtręty z okolic bezlitosnego konstruktu southern-sludge’owego? Owszem. Oni będą legendarni, już na to pracują. Kto był na ubiegłorocznym Mystic Festival, ten wie.

Zobacz również: Megadeth trzecim headlinerem na Mystic Festival

Sylosis to Trivium dzisiejszych czasów- formacja, która szeroką paletę aspiracji i inspiracji pakuje w świetnie napisane, maksymalnie zaangażowane emocjonalnie kawałki. Brytyjczycy chętnie odwołują się do wczesnych lat melodyjnego death metalu, a thrashowe cięcia również nie są im obce.

Guilt Trip– kiedy ci goście wchodzą na scenę, roznoszą wszystko. W opcji koncertowej muzyka Guilt Trip to wspaniała sprawa. Bo ich metalcore jest skupiony głównie na wszelkich odcieniach agresji: bliskie thrashowi riffy, zwolnienia siekane znienacka i wokal tak bardzo bliski temu, co prezentowało Power Trip. Zero półśrodków, sama esencja.

Czy Justice for the Damned to najbardziej bezlitosna grupa w tym potężnym zestawieniu? Bez dwóch zdań. Zręby stylu wybudowali na wszelkich wykładnikach z metalcore’owego podręcznika, ale jeszcze chętniej poszukują w brutalnym do granic deathcore. Rzeźnia i brak litości? Odnotowane.

Miejsca, daty i bilety.

  • 8 grudnia (piątek) 2023 Kraków– Kamienna 12
  • 9 grudnia (sobota) 2023, Warszawa– Proxima

Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety będą dostępne na stronie organizatora.

A dla fanów zespołu, mieszkających w UK śpieszymy donieść, że ten sam skład wystąpi na Wyspach miesiąc wcześniej:

7 listopada 2023 Glasgow, Garage

8 listopada 2023 Manchester, Ritz

9 listopada 2023 Birmingham, O2 Institute

10 listopada 2023 Bristiol, SWX

11 listopada Londyn, Kentish Town

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *