Tamino wystąpi w warszawskim Palladium

Tamino wystąpi już 13 lutego 2023 w Palladium. W roli supportu zobaczymy belgijską wokalistkę Dienne.

Hipnotyczny głos, oryginalne aranżacje i poruszające teksty piosenek – to dzieło Tamino, belgijsko-egipskiego artysty uznawanego za najbardziej obiecującego wokalistę europejskiej sceny pop. Polscy widzowie odkryją jego talent w Teatrze Palladium 13 lutego, kiedy Tamino da swój pierwszy koncert w naszym kraju.

Tamino wystąpi w Polsce po raz pierwszy

Na sukces 25-letniego Tamino złożyło się wiele czynników. Odziedziczył talent wokalny po swoim dziadku, który był jednym z najpopularniejszych śpiewaków w Afryce Północnej w latach 60., a jego niejasne pochodzenie i egipskie korzenie są widoczne w jego adaptacjach. W 2018 roku właśnie ukazał się debiut fabularny Tamino „Amir”, a świat cieszy się z jego szczęścia. Utwory „Indigo Night” i „Habibi” szybko zdobyły miliony odtworzeń na portalach streamingowych, a światowa trasa koncertowa wyprzedała się w zawrotnym tempie. Tamino na żywo nie pozostawia żadnych wątpliwości – to Artysta przez duże A, a jego występy zapadają w pamięć na bardzo długo.

Ten wyjątkowy wieczór rozpoczniemy od występu Dienne – belgijskiej kompozytorki, wokalistki i multiinstrumentalistki. Jej muzyka przepełniona jest melancholią za rzeczami utraconymi, a debiutancki album “Addio” (2022) stanowi muzyczne pożegnanie ze zmarłą babcią artystki. Elektroniczne eksperymenty i zanurzone w pogłosie wokale przeplatają się tu z tradycyjnymi brzmieniami oboju, fletu czy fortepianu, malując obrazy wymowniejsze niż jakiekolwiek słowa.

Koncert organizowany przez Fource Entertainment https://fource.pl/ został całkowicie wyprzedany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *