„Taniec Szkieletów” Tomasza Budzyńskiego – LP już w sprzedaży

Pierwsza solowa płyta Tomasza Budzyńskiego, lidera zespołu Armia, na czarnym krążku winylowym! Sprawdźcie szczegóły wydawnictwa.

Materiał powstawał w latach 2001 – 2002, a realizację nagrania wspomógł Krzysztof „Banan” Banasik, również (ówczesny) muzyk Armii.

Taniec szkieletów – Tomasz Budzyński odkrywa nowe muzyczne terytoria

Tomasz Budzyński, znany jako lider grup Armia oraz Budzy i Trupia Czaszka, zaprasza słuchaczy do swojego pierwszego solowego albumu, zatytułowanego „Taniec szkieletów”. Ten niezwykły projekt został zrealizowany we współpracy z drugim członkiem Armii, Krzysztofem Banasikiem (Bananem), i jest owocem twórczej podróży przez lata 2001-2002 w Studiu Banan Horn.

Album „Taniec szkieletów” to nie tylko muzyczna podróż, ale także emocjonalne wspomnienie dzieciństwa i młodości Tomasza Budzyńskiego. Każdy utwór na albumie przenosi słuchaczy w różne etapy jego życia, tworząc unikalną opowieść.

Początkujący słuchacze będą zaskoczeni różnorodnością brzmienia na albumie. Mieszanka gitarowych dźwięków, sample’ów, syntezatorów i programowania tworzy niepowtarzalne melodie, które idealnie oddają charakter i styl Tomasza Budzyńskiego. Wraz z gościnnym udziałem Marty, album nabiera jeszcze większej głębi i dynamiki.

Na liście utworów znajdują się same perełki

Na liście utworów znajdują się takie perełki jak „Radio Rivendell”, „Anielo, mój aniele”, „Taniec szkieletów” czy „Jesień”. Każdy z nich ma swoją indywidualną historię i mocną emocjonalną treść, która dotrze do serc słuchaczy.

Całokształt albumu jest uzupełniony przez niesamowite dzieła Tomasza Budzyńskiego, który zaprojektował okładkę albumu zatytułowaną „Rodzina Budzego”. Wewnątrz wkładki można również znaleźć inne jego obrazy, tworzące artystyczną atmosferę towarzyszącą muzycznym doświadczeniom.

„Taniec szkieletów” to album, który pozwala słuchaczom poznać Tomasza Budzyńskiego z zupełnie nowej perspektywy. To nie tylko kolejne osiągnięcie artystyczne w jego karierze, ale także dowód na jego niezwykłą wszechstronność i kreatywność. Przeżyjcie razem z nim tę muzyczną podróż i odkryjcie magię „Tanca szkieletów”.

Autorem wszystkich tekstów jest Tomasz Budzyński. Warstwa liryczna nawiązuje do młodości artysty. Dźwięk został zremasterowany na potrzeby tego wydawnictwa.

Lista utworów:

Strona A:

  1. RADIO RIVENDELL
  2. ANIELO MÓJ ANIELE
  3. CUDA
  4. DI END
  5. TYGRYSY JUŻ ŚPIĄ

Strona B:

  1. TANIEC SZKIELETÓW
  2. BRUDNY, CHUDY I ZŁY/PROFESOR TUTKA NA PERONIE
  3. STACJA DĘBLIN/TRANGO TOWER
  4. KAZIMIERZ PRZEZ NAŁĘCZÓW
  5. JESIEŃ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *