Tarja Turunen i Torsten Stenzel w nowym utworze z Jennifer Batten. Jak brzmi „Echoes”?

Outlanders zaprezentowali nowy utwór. Projekt Tarji Turunen i Torstena Stenzela zaprosił do współpracy Jennifer Batten.

Fińska piosenkarka Tarja Turunen połączyła siły z niemieckim muzykiem, kompozytorem i producentem Torstenem Stenzelem – jednym z pionierów EDM – i efektem ich współpracy jest projekt o nazwie Outlanders.

Tarja Turunen i Torsten Stenzel w nowym utworze

Pracując nad Outlanders Tarja pragnęła stworzyć coś niezwykłego: album łączy chłodne elektroniczne bity z emocjonalnym, klasycznie wyszkolonym głosem Tarji i wyjątkowymi gitarami. Te trzy elementy są stałe i równoważne we wszystkich kompozycjach. Premiera piosenki „Closer to The Sky” rozpoczeła serię 8 utworów, poprzedzających pełnowymiarowy album. Każda kompozycja przedstawia wyjątkowego gitarzystę. W nagraniu albumu udział wzięli Al Di Meola, Joe Satriani, Jennifer Batten, Steve Rothery, Mike Oldfield, Walter Giardino, Ron „Bumblefoot” Thal, Vernon Reid, Trevor Rabin i Marty Friedman.

Outlanders prezentuje singiel, „Echoes”

Ósmy singiel, „Echoes”, nagrany został z gościem specjalnym, gitarzystką Jennifer Batten. Utwór został zainspirowany miłością do Afryki i jej mieszkańców. Piosenka jest hołdem złożonym temu pięknemu kontynentowi. Kompozycja jest kolejną odsłoną zapowiadanego albumu Outlanders i po raz kolejny pokazuje, jak wielopłaszczyznowe i unikalne jest jego brzmienie.

Materiał na płytę został w dużej mierze nagrany i zmiksowany na na karaibskiej wyspie Antigua w ciągu ostatnich 10 lat. Dźwięki Outlanders są mistyczne i różnorodne. To przeciwieństwa, które się przyciągają, tworząc niepowtarzalny styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *