Tarja Turunen ponownie w Polsce! Wokalistka wystąpiła we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Obdarzona fantastycznym, operowym głosem, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka, Tarja Turunen wystąpiła na dwóch koncertach w Polsce – w Krakowie oraz Wrocławiu.

Tarja Turunen znana jest ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów. Płyty sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną.

Tarja Turunen ponownie w Polsce

W 2006 roku Artystka zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem „Breath from Eternity”, który w samej tylko Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejnym sukcesem okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek „My Winter Storm”, który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel „I Walk Alone” przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech.

W 2010 roku ukazał się album „What Lies Beneath”. Tarja na swoich solowych wydawnictwach eksponuje emocje i cudowną atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish. Rockową dyskografię artystki uzupełniają płyty o charakterze świątecznym i klasycznym. Tarja przyjechała do Krakowa i Wrocławia, aktualnie promując wydany w sierpniu 2019 album „In The Raw”.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu we Wrocławiu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *