Tarja wystąpiła w Krakowie. Jej występ poprzedziły zespoły Abakas i Serpentyne [ZDJĘCIA]

Tarja Turunen co jakiś czas odwiedza nasz kraj. Jej koncerty były wcześniej planowane i przekładane ze względu na obostrzenia pandemiczne. W końcu koncert w Krakowie doszedł do skutku

Ta obdarzona operowym głosem artystka znana jest ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 płyt. W 2006 roku Tarja rozpoczęła karierę solową i co jakiś czas odwiedza nasz kraj. Przekładane ze względu na obostrzenia pandemiczne koncerty doszły do skutku w październiku 2022. Przedstawiamy fotorelację z konceru w Krakowie.

Tarja

Około 21:30 przy dźwiękach intra na scenie pojawili się muzycy towarzyszący Tarji. Po chwili artystka pojawiła się na scenie wykonując „Serene”. Po tym utworze krótka interakcja z publicznościa. Pomiędzy drugim, a trzecim utworem artystki fani z publiczności podrzucili na scenę bukiet kwiatów, który to Tarja po chwili w połowie „My Little Phoenix” przeniosła na tył sceny. A tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii z tego występu:

Występ Tarji poprzedzały dwa supporty. Pierwszym był Abakas. Jest to norweskie trio grające w stylu Budgie. Ciekawostką jest to, że ich śpiewający basista gra na podobnym instrumencie do tego, którego używa Paul McCartney. Drugim supportem był Serpentyne. Zespół ten towarzyszył Tarji na wcześniejszych koncertach w Polsce (2018 rok). Zagrali raptem tylko 5 utworów. W pewnym momencie Maggiebeth Sand spytała publiczności, kto był na poprzednim koncercie Tarji w Krakowie? W odpowiedzi część osób z widowni podniosło ręce. Wokalistka próbowała interakcji z publicznością wypowiadając pojedyncze słowa w języku polskim pomiędzy utworami. Można mieć żal, że ich występ trwał tak krótko. Może kiedyś doczekamy się koncertu, gdzie Serpentyne będzie główną gwiazdą, kto wie.

Abakas

Serpentyne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *