The Australian Pink Floyd Show 2020. [DATA, MIEJSCE, BILETY]

The Australian Pink Floyd Show, najbardziej znany tribute band wykonujący muzykę Pink Floyd, powraca do Polski na kolejny koncert.

The Australian Pink Floyd Show powraca do Polski

Będzie to już jedenasta wizyta zespołu w naszym kraju. Po raz pierwszy grupa zagrała w 2008 r. w katowickim Spodku, z roku na rok zbierając coraz bardziej entuzjastyczne recenzje i aplauz fanów.

Na swoim koncie mają m.in. występ na 50. urodzinach jednego z  liderów i kompozytorów Pink Floyd – Davida Gilmoura, w trakcie którego na scenie towarzyszył im zmarły w 2008 roku klawiszowiec Rick Wright. Przez lata zespół współpracował z muzykami wspierającymi na scenie oryginalny Pink Floyd (Guy Pratt, Durga McBroom i Lorelei McBroom), a także z dźwiękowcem Colinem Norfieldem zaangażowanym w trasę Floydów „The Division Bell” oraz przy solowych trasach Davida Gilmoura.

The Australian Pink Floyd Show: Perfekcyjne występy

The Australian Pink Floyd Show to zespół, który przez wiele lat pracował na swój ogromny sukces, doprowadzając swój występ do perfekcji. Zespół tworzą znakomici muzycy, którzy zdecydowali się poświęcić ogromną część swojego życia, aby stworzyć fantastyczne widowisko, które zdoła sprostać legendzie.

Dbałość o każdy najmniejszy szczegół, zatrudnienie techników oświetleniowych, jak również akustyka Colina Norfielda, którzy współpracowali z zespołem Pink Floyd, powoduje, że ich koncerty to idealna rekonstrukcja występów Floydów. Muzycy z niebywałym pietyzmem podchodzą do kwestii brzmienia, używając dokładnie tych samych instrumentów, na których grali słynni Brytyjczycy.

Zobacz również: Hammerfall w Polsce. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

Kunszt, jak i profesjonalizm całego przedsięwzięcia docenił sam zespół Pink Floyd, który niejednokrotnie pojawiał się na koncertach TAPFS. W 1996 roku formację spotkał niezwykły zaszczyt, grupa została poproszona o występ na 50 urodzinach samego Davida Gilmoura, gdzie do muzyków na scenie dołączyli Richard Wright i Guy Pratt, aby wspólnie wykonać utwór „Comfortably Numb”! W rezultacie The Australian Pink Floyd Show jako jedyny ‚tribute band’ zespołu Pink Floyd zyskał oficjalne uznanie formacji oraz specjalną rekomendację samego Davida Gilmoura.

TAPFS zaczynał w 1988 roku, grając w lokalnych australijskich pubach, obecnie zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie osiągnął status mega gwiazdy, szczelnie wypełniając stadiony oraz ogromne hale koncertowe. Takiego sukcesu nie można określić inaczej niż fenomenalny. Zespół występował już w prawie wszystkich zakątkach świata, poczynając od Sydney, poprzez największe hale Europy, a kończąc na tak egzotycznych miejscach jak Chile czy Panama, wszędzie spotykając się z niesamowicie entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony fanów, jak i krytyków.

W 1993 roku muzycy pojawili się na pierwszym Międzynarodowym Konwencie Fanów Pink Floyd, gdzie zyskali przychylność jednej z najbardziej wymagających publiczności, która kiedykolwiek mogłaby pojawić się na ich koncercie. Doskonale dopracowany dwugodzinny show, niesamowita gra świateł, projekcje wideo oraz charakterystyczne wizualizacje sprawiają, że ich koncerty są wiernym odzwierciedleniem wydarzenia, jakim był każdy koncert Floydów.

The Australian Pink Floyd Show: Data, miejce, bilety

Będzie to przekrojowa podróż przez twórczość Floydów od płyty „Ummagumma” po „The Division Bell”, podczas której Aussie Floydzi z jeszcze większym oddaniem zaangażują się w dziedzictwo Syda Barretta, Rogera Watersa, Davida Gilmoura, Ricka Wrighta i Nicka Masona i oddadzą hołd legendarnym dokonaniom oryginalnego Pink Floyd.

Polski koncert odbędzie się 25 lutego 2020 r. w Tauron Arenie Kraków.

Bilety trafiły do sprzedaży 28 sierpnia:

  • Płyta I kat. (siedzące) –  195 zł
  • Płyta II kat. (siedzące) –  165 zł
  • Sektory I kat. – 195 zł
  • Sektory II kat. – 185 zł.

Bilety do nabycia od 28 sierpnia na stronach:shop.metalmind.com.pl, www.eventim.plwww.ebilet.pl, www.biletin.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *