The Cure zagra ponownie w Polsce

The Cure ogłosili nową trasę koncertową, zaplanowaną na ostatni kwartał 2022 roku. Lista obejmuje 44 występy w 22 krajach. Jesienią przyszłego roku The Cure zagra pnownie w Polsce. Zespół zawita do naszego kraju 20 października i wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie, a dzień później w Atlas Arenie w Łodzi.

The Cure zagra ponownie w Polsce

The Cure to jeden z najbardziej kultowych zespołów na świecie. Ich debiutancki album „Three Imaginary Boys” ukazał się w 1979 roku, a wydany nieco później singiel „Boys Don’t Cry” do dziś pozostaje jednym z ich najbardziej rozpoznawalnych klasyków. Kolejne dwa albumy, “Seventeen Seconds” (1980) i “Faith” (1981) rozwijały fascynację mrokiem, której kulminacja nastąpiła na jednym z ich najważniejszych wydawnictw – “Pornography” (1982).

W tamtym okresie Robert Smith, twarz i podstawa twórczości The Cure, uznał, że czas złapać oddech i ponownie odkryć swoje bardziej “popowe” oblicze. Dzięki kolejnym singlom jak “Let’s Go To Bed”, „The Walk” czy “The Lovecats” fani The Cure zaczęli coraz częściej kojarzyć grupę z zabawą i tańcem. Dzięki ciągłemu rozwojowi na albumach „The Top” (1984), „The Head on the Door” (1985), „Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me” (1987), w kolejnych kilku latach formacja utrwaliła status jednego z najważniejszych i nieprzewidywalnych zespołów rockowych na świecie. Z jednej strony kojarzono ich jako prekursorów tzw. “zimnej fali”, a nawet rocka gotyckiego, z drugiej rozgrzewali parkiety przebojami pokroju “Close To Me”. Hitami były również single z wypełnionego wszechobecną atmosferą niepokoju albumu “Disintegration”.

Początek lat 90. okazał się dla The Cure skokiem na jeszcze wyższy poziom popularności – wszystko za sprawą ich dziewiątego albumu “Wish” (z jednym z największych przebojów dekady – “Friday I’m In Love”), z którym ruszyli w wyprzedaną międzynarodową trasę koncertową. Kolejna płyta “Wild Mood Swings” (1996) trafiła do pierwszej dziesiątki sprzedaży niemal wszędzie. Kiedy w 2000 roku wydawali swój jedenasty, świetnie przyjęty album studyjny “Bloodflowers”, byli już legendą i zjawiskiem popkulturowym. Ich piosenki ubarwiały najciekawsze filmowe soundtracki, wizerunkowy “nieład” Roberta Smitha kopiowano na całym świecie, a zespół doczekał się nawet parodii w jednym z odcinków serialu “South Park”, w którym wziął udział sam Smith. Podczas kolejnej wielkiej trasy koncertowej, w ciągu 9 miesięcy zagrali dla ponad miliona ludzi. W 2004 roku ukazał się ich dwunasty, imienny album, a ostatnia jak do te pory płyta „4:13 Dream” pochodzi z 2008 roku.

W ostatnich latach The Cure udowodnili, że należą do największych grup koncertowych na świecie, a w ubiegłym roku zagrali świetną trasę festiwalową w aż 35 miastach. Jej sukces przypieczętowała nagroda w kategorii Best Festival Headliner podczas tegorocznego rozdania NME Awards.

The Cure zagra 2 koncerty w Polsce. Poznaj szczegóły!

Grupa zagra w Polce aż dwukrotnie:

  • 20.10.2022 – TAURON Arena Kraków
  • 21.10.2022 – Atlas Arena, Łódź

Bilety będą dostępne:

  • Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: środa, 8.12.2021 od godz. 10:00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster: czwartek, 9.12.2021 od godz. 10:00
  • Sprzedaż ogólna: piątek, 10.12.2021 od godz. 10:00 na stronie Live Nation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *