The Damned „Darkadelic”. Dziś premiera nowego krążka zespołu.

Już dziś obywa się premiera dwunastego albumu The Damned. Mamy świetną wiadomość dla fanów. Nadchodzi „Darkadelic”!

The Damned nie próżnuje. Właśnie dziś odbywa się premiera kolejnego, dwunastego z kolei studyjnego albumu zespołu. Czego możemy się spodziewać na krążku? Płyta zawiera dwanaście utworów w tym „The Invisible Man”, „Beware of the Clown”, i „You’re Gonna Realise, które zagościły na koncertach podczas trasy po Europie. Te utwory zostały szybko podchwycone przez publiczność.

„You’re Gonna Realise”, czyli singiel promujący wydawnictwo.

„You’re Gonna Realise” to tytuł najnowszego singla promującego „Darkadelic”. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji usłyszeć tego kawałka, to zapraszamy do obejrzenia teledysku. Weterani brytyjskiego punk rocka nie zwalniają tempa! W tym klipie jest zawarta cała esencja tej kapeli!

The Damned „You’re Gonna Realise”

The Damned „Darkadelic”

Nowa płyta doskonale reprezentuje zespół, który jest uważany za prekursora punk rocka i gothic rocka. „Darkadelic” to jedne z najostrzejszych piosenek nagranych do tej pory przez The Damned. Zespół przekracza granice gatunków, a nowe utwory są przesiąknięte odniesieniami do klasycznych horrorów i swingującego klimatu Londynu lat 60. Do zespołu w składzie: Dave Vanian, Captain Sensible, Paul Gray i Monty Oxymoron na nowym albumie dołączył perkusista William Granville-Taylor.

Od czasu powstania w 1976 roku, The Damned jest jednym z najbardziej cenionych zespołów wywodzących się z brytyjskiej sceny punkrockowej. Ich debiutancki album zatytułowany „Damned Damned Damned” ukazał się 46 lat temu. Ostatnią studyjną płytą brytyjskich pionierów punk-rocka była „Evil Spirits” (2018 r.), która znalazła się na siódmym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku The Damned wydali koncertowy album „A Night of a Thousand Vampires”.

Nowa studyjna płyta zatytułowana „Darkadelic” ukazała się jako CD oraz w dwóch wersjach winylowych: tradycyjnej czarnej i limitowanej transparentnej.

 1. The Invisible Man
 2. Bad Weather Girl
 3. You’re Gonna Realise
 4. Beware Of The Clown
 5. Western Promise
 6. Wake The Dead
 7. Follow Me
 8. Motorcycle Man
 9. Girl I’ll Stop At Nothing
 10. Leader Of The Gang
 11. From Your Lips
 12. Roderick  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *