The Dumplings z pierwszym singlem od ponad czterech lat

The Dumplings wydał pierwszego singla od ponad czterech lat, a niedawno minęło ponad 10 lat od wydania debitanckiego krążka. Z tej właśnie okazji, Justyna i Kuba przygotowali muzyczną niespodziankę dla fanów. „W naszym zabetonowanym mieście” to najnowszy utwór duetu oraz zapowiedź kolejnych działań!

The Dumplings to duet tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia. Do tej pory wydali trzy albumy – „No Bad Days” w 2014 roku, za który zdobyli Fryderyka za Fonograficzny Debiut Roku, „See You Later” w 2015 roku oraz „RAJ” w 2018 roku. Mają na koncie setki koncertów w Polsce i zagranicą. Gościli na takich scenach, jak Open’er Festival, Off Festival, Męskie Granie, The Great Escape czy Liverpool Sound City. Występowali w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych artystów – SXSW w Austin, w Teksasie.

Po ponad 4 latach przerwy wydawniczej, Justyna i Kuba serwują swoim fanom coś zupełnie nowego! Singiel „W naszym zabetonowanym mieście” opowiada o symbolicznym rzucaniu zaklęcia, dzięki któremu natura ma wydostać się z zabetonowanej przestrzeni. To historia człowieka, próbującego uciec z konsumpcyjnej niewoli. Utwór dopełnia klip w reżyserii ICE BOBO, czyli Olafa Zażembłowskiego. Poniżej wspomniany klip:

Utwór ten można odsłuchać również w serwisach streamingowych.

W naszym zabetonowanym mieście” to owoc naszego spotkania przy instrumentach w studio pierwszy raz od 2019 roku. Bardzo szybko udało nam się zamknąć finalną formę tej piosenki i zmiksować ją z Rafałem Smoleniem. Nie możemy się doczekać, jaki będzie odbiór naszych fanów, ponieważ chcemy się odwdzięczyć za to, że są z nami od dziesięciu lat. Enjoy!

Kuba Karaś

Kiedy spotkaliśmy się po paru latach przerwy, okazało się, że wspólne pisanie wciąż działa! Prezentujemy Wam owoc tego spotkania, czyli piosenkę „W naszym zabetonowanym mieście”. Z okazji dziesięciolecia możecie się spodziewać od nas o wiele więcej także bądźcie czujni!

Justyna Święs

The Dumplings zapowiada koncerty. Daty, miejsca

The Dumplings wraca również do koncertowania. Będzie ich można zobaczyć na letnich festiwalach – Co jest Grane Festival, Castle Night oraz Olsztyn Green Festival. Na jesień planowana jest również jubileuszowa trasa, o której szczegółowe informacje już niebawem!

14-15.06 – CJG Festiwal, Warszawa
23.06 – Stargard Festiwal, Stargard
13.07 – Castle Nights, Szymbark
15-17.08 – Olsztyn Green Festiwal, Olsztyn
31.08 – Show Off Fest, Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *