The Exploited zagrają w Bielsku Białej i Zabrzu na zakończenie wakacji 2024

The Exploited, ikona brytyjskiego punk rocka mieli wystąpić w Bielsku Białej i Zabrzu w drugi weekend maja 2024, ale z powodu choroby wokalisty oba koncerty zostały odwołane, a raczej przeniesione na koniec sierpnia.

The Exploited zagrają na dwóch koncertach w Polsce: 30 sierpnia w Bielsku Białej, a dzień później w Zabrzu. Oba koncerty były planowane na 10 i 11 maja, lecz ze względu na chorobę wokalisty zostały odwołane wraz z całą planowaną wtedy trasą koncertową „Let’s Stop A War”. Oba koncerty odbędą się w tych samych miejscach, co wcześniej planowano. Jeżeli zakupiłeś bilet na pierwotną datę, a nie zdążyłeś go jeszcze oddać, nie musisz się martwić – bilet zachowuje swoją ważność. To wyjątkowa okazja, aby doświadczyć na żywo energii i pasji, jaką The Exploited wnoszą na scenę!

The Exploited na dwóch koncertach w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Planowane na maj koncerty The Exploited odbędą się w tych samych miejscach, lecz w nowych terminach:

30 sierpnia 2024 – Bielsko Biała, klub Rudeboy
31 sierpnia 2024 – Zabrze, klub CK Wiatrak

Otwarcie bram: 18:00
Start koncertu: 19:00

Bilety do nabycia w serwisie Ticketmaster (bez naliczania dodatkowych opłat), eBilet: Bielsko Biała, Zabrze oraz w sieciach EMPiK, Going i KupBilecik.

The Exploited – pionierzy brytyjskiego punk rocka

The Exploited, założony w 1979 roku przez byłego żołnierza Wattie Buchana w Edynburgu, jest jednym z najważniejszych zespołów drugiej fali brytyjskiego punka. Grupa zyskała sławę dzięki agresywnemu stylowi i bezkompromisowym tekstom, które stały się inspiracją dla wielu późniejszych zespołów, takich jak Nirvana i Massive Attack. Zespół rozpoczął swoją karierę grając muzykę z gatunku Oi!, która łączyła punk z elementami skinheadowskimi, by z czasem przekształcić się w ikonę ulicznego punka i hardcore’u.

Debiutanckim albumem grupy jest wydany w 1981 roku „Punk’s Not Dead„. Zdobył on szerokie uznanie publiczności. Podobnie jak kolejne wydawnictwa „Troops Of Tomorrow” (1982), „Let’s Start A War” (1983), czy „Horror Epics” (1985). W późniejszym okresie grupa łączyła punk rock z metalem, co potwierdzają wydawnictwa „Massacre”, „Beat The Bastards” i „Fuck The System”. Dyskografii dopełnia kilka albumów koncertowych oraz składanek.

Mimo licznych zmian personalnych, The Exploited nieprzerwanie działają na scenie muzycznej od ponad czterech dekad. Wattie Buchan, jako niezmienny lider zespołu, kontynuuje misję szerzenia punkowej rewolty. The Exploited nie tylko przetrwali próbę czasu, ale także pozostają jedną z najważniejszych grup w historii punk rocka, wpływając na kolejne pokolenia muzyków i fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *