The Exploited zagrał we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Grupa dowodzona przez wokalistę Wattiego Buchana zawitała do Polski na dwa koncerty, we Wrocławiu i w Warszawie. Były to pierwsze koncerty The Exploited po pandemicznej przerwie w naszym kraju.

The Exploited powstali w Edynburgu w 1979 roku i bardzo szybko zdobyli uznanie w środowisku pochodzących z klasy robotniczej punków. Początkowo kapelę tworzyli Stevie Ross i Terry Buchan, którego wkrótce zastąpił jego brat, Wattie Buchan. Wattie jest jedynym oryginalnym członkiem zespołu, znanym ze swojej bezkompromisowej, awanturniczej postawy, która dla wielu stanowi ucieleśnienie punkowego dziedzictwa lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Pomimo licznych zmian składu zespół istnieje nieprzerwanie od ponad 30 lat i nadal jest żywą legendą punk rocka lat 80.

Ich dyskografię zamyka Fuck the System, który miał swoją premierę w 2002 roku, ale zespół nie powiedział w tej kwestii ostatniego słowa.

The Exploited zagrał we Wrocławiu

The Exploited, Dezerter, KSU, Leniwiec zagrali na zakończenie wakacji we Wrocławiu. 26 sierpnia 2022 w Centrum Historii Zajezdnia odbyła się letnia odsłona festiwalu „wROCK for Freedom 2022”. Na terenie byłej zajezdni autobusowej, w miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska „Solidarność”, zagrały prawdziwe legendy punk rocka.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu The Exploited!

Autor: Henryk Michaluk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *