The Mysterines po raz pierwszy w Polsce!

Brytyjska alt-rockowa sensacja zaprezentuje się w Warszawie 2 listopada.

Kwartet z Liverpoolu nie gra długo, a już narobił szumu w alternatywnym światku i nic w tym dziwnego – ich alt-rock jest porywisty, brudny i do bólu melodyjny, a frontująca kapeli Lia Metcalfe dysponuje maksymalną dozą charyzmy!

THE MYSTERINES (Wielka Brytania) alt-rock, garage rock:

The Mysterines to brytyjski zespół rocka alternatywnego z Liverpoolu i Wirral, w skład którego wchodzą Lia Metcalfe (wokal i gitara), George Favager (gitara basowa), Callum Thompson (gitara i chórki) oraz Paul Crilly (perkusja i chórki). Zespół wydał w sumie 7 piosenek na dwóch EP-kach we własnej wytwórni Pretty Face Recordings, zanim podpisał kontrakt z Fiction Records w marcu 2021 roku. W następnym roku wydali swój debiutancki album „Reeling” 11 marca 2022 roku nakładem Fiction Records wyprodukowany przez Catherine Marks.

Przy okazji debiutanckiego albumu wystąpili m.in. w programie Joolsa Hollanda, właściwie znikąd narobili szumu w przepastnym światku brytyjskiej (i nie tylko brytyjskiej) alternatywy, a BBC 6 pokochało ich właściwie z miejsca – oto The Mysterines. Kwartet z Liverpoolu eksploruje te zakamarki rocka alternatywnego z lat 90., gdzie przebojowość i melodia to istotne aspekty, ale brud, surowizna oraz gorycz wcale nie są mniej priorytetowe. Grupa przeskakuje z szorstkiego brzmienia bliskiego grunge’owi w typie Hole do jazgotliwości garażowego rocka, by następnie zaproponować nostalgiczną melodię. Brzmi dobrze? To jeszcze dodajcie do tego występujące od czasu do czasu kwaskowate patenty zgrabnie nawiązujące do bogatego dziedzictwa gitarowej psychodelii sprzed paru dekad. Rzecz z gatunku tych obowiązkowych do doświadczenia na żywo.

Zagrają:
THE MYSTERINES (Wielka Brytania) alt-rock, garage rock

Kiedy: 2 listopada (sobota) 2024
Gdzie: Warszawa – Niebo, Nowy Świat 21
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety będą dostępne od 1 marca (11:00) na:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *