The Rasmus zagrał w Warszawie [ZDJĘCIA]

Zespół The Rasmus po wydaniu najnowszego albumu „Rise” ruszył w trasę koncertowa po Europie. W trakcie trasy „Live… and Never Die ‘22” zespół z Finlandii odwiedzi w Polsce dwa miasta Warszawa i Kraków. Warszawski koncert mamy już za sobą. Zobaczcie galerie z tego koncertu.

The Rasmus powstali w 1995 roku, kiedy członkowie byli jeszcze w liceum. Ich debiutancki album, „Peep”, szybko pokrył się złotem w ich ojczyźnie, Finlandii, dzięki czemu członkowie zespołu stali się gwiazdami rocka w wieku 16 lat. Kolejny krążek, „Playboys”, również zdobył miano złotego i przyniósł grupie Emmę, fińską wersję nagrody Grammy. Ich trzeci album, „Hell of a Tester”, zawierał „Liquid”, utwór, który został wybrany najlepszym singlem roku przez fińskich krytyków muzycznych. Album „Into” z 2001 roku pokrył się podwójną platyną w ich rodzinnym kraju, a debiutancki singiel „F-F-F-Falling” trafił na szczyty list przebojów. Zespół zyskał międzynarodowy fanbase i zaczął koncertować w całej Europie.

The Rasmus w Warszawie 2022

Ich piąty album „Dead Letters”, wydany w 2003 roku, był przełomowy dla zespołu, w dużej mierze dzięki sukcesowi singla „In the Shadows”. „Hide from the Sun” z 2005 roku pokrył się platyną w Finlandii. Ich czwarty hit fińskich list przebojów, „Black Roses”, został wydany w 2008 roku przez Desmonda Childa. Po wydaniu kompilacji „Best of The Rasmus: 2001-2009” i solowej płyty Lauri Ylönen z 2011 roku zatytułowanej „New World”, The Rasmus wydali ósmy album zatytułowany „The Rasmus” w 2012 roku. Zespół powrócił w 2017 roku z albumem „Dark Matters”. Ostatni album pt. „Rise” zespół wydał w 2022 roku. The Rasmus to wciąż jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych w Europie. Wielokrotnie koncertowali w Skandynawii, a także w Europie Środkowej, Azji, Japonii, Kanadzie, USA i Ameryce Południowej. The Rasmus to wokalista Lauri Ylönen, basista Eero Heinonen, gitarzystka Emilia Suhonen i perkusista Aki Hakala.

Setlist:

 1. First Day of My Life
 2. Guilty
 3. In My Life
 4. No Fear
 5. Paradise
 6. Fireflies
 7. Time to Burn
 8. Live and Never Die
 9. Wonderman
 10. Sophia
 11. Ten Black Roses
 12. October & April
 13. Playboys
 14. Ghostbusters (Ray Parker Jr. cover)
 15. Liquid
 16. Rise
 17. Immortal
 18. Livin’ in a World Without You
 19. F-F-F-Falling
 20. In the Shadows
  Encore:
 21. Rakkauslaulu
 22. Jezebel
 23. Sail Away

The Rasmus podczas koncertu w Proximie:

One thought on “The Rasmus zagrał w Warszawie [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *