The Raven Age oraz Empire of Giants wystąpią przed Lord Of The Lost podczas koncertów w Polsce

Reprezentanci Niemiec w konkursie Eurowizji – Lord Of The Lost przyjadą do Polski w towarzystwie The Raven Age oraz Empire of Giants z najnowszym albumem „Blood & Glitter” w ramach swojego 15-lecia! 

Zimą 2022 roku wyprzedali koncert w stolicy w kilka chwil, więc nie mogliśmy nie zaprosić ich ponownie, tym razem na dwa dni!

𝗧𝗛𝗘 𝗥𝗔𝗩𝗘𝗡 𝗔𝗚𝗘 groove metal, metalcore:

Zespołów grających metalcore mamy na pęczki, dlatego trudno jest wydestylować z nurtu składowe, które pomogą uzyskać własny styl. Na szczęście The Raven Age nigdy nie mają z tym problemu i dzielnie rekonstruują gatunek po swojemu już od 2009 roku – przeżyli więc jego szczytowe lata popularności oraz teraźniejszy renesans i w ogóle nie tracą wyrazistości. To bezprecedensowe numery, choć melodyjne, zaglądające do skarbca klasycznego metalu, bo George Harris i jego kompani doskonale rozumieją rolę wzniosłego hooku w piosence. Znajdziecie tu narowiste riffy, chwytliwość wdzierającą się do głowy, a do tego motoryczny groove czy smaczki wzięte z rocka alternatywnego, dzięki którym całość buja tak, że właściwie trudno w tej propozycji artystycznej o jakikolwiek słaby punkt. Te mocne z kolei uwydatniają się na koncertach, więc zapraszamy, byście przekonali się o tym na własne oczy i uszy.

Empire of Giants hardcore:

Empire of Giants to pochodzący z Berlina zespół złożony z członków: Kiry, Bastiego, Vincenta, Lukasa, Alexa i Davida. Ich styl wyznaczają czyste brzmienia gitary i mocniejsze pasaże, którym towarzyszy potężny głos wokalistki Kiry. Wydali 6-utworową EPkę A New Color, a w 2019 roku wydali swój pierwszy album „Iceolation”.

Z zapadającym w pamięć, mocnym głosem piosenkarki Kiry i niemal nieskończoną energią frontmana Bastiego, sekstet wyrusza w podróż po wszystkich krajobrazach, jakie ma do zaoferowania szara strefa pomiędzy metalem, rockiem i corem. Melodyjne linie melodyczne łączą się z ciężkością, przerwy z potężnym uderzeniem, czyste brzmienie gitary z dynamicznymi partiami tanecznymi. Każdy, kto przyjdzie na występ na żywo, znajdzie muzykę o wszechstronności na wysokim poziomie i przyjaznych, promieniujących twarzach, które zapraszają do dobrej zabawy. Nie traktuj siebie tak poważnie, ale powiedz jasno: tak, nasz świat jest skomplikowanym światem, ale szukamy siły i nadziei. Mamy tylko jeden świat i jedno życie – żyjmy nim.

Czytaj także: Lord Of The Lost Na Wacken Open Air 2023 GALERIA

Jurorzy i widownia tegorocznej Eurowizji ich pokochali, dzięki czemu z miejsca awansowali do Wielkiego Finału. Ale czy to może dziwić? Jeśli ktoś atakuje mainstream takim numerem jak “Blood & Glitter”, to nie da się przejść niezauważonym. Chodzi w końcu o niezwykle przebojowy, marszowo-industrialowy metal po gotycku z żelaznym riffem i trafnie dobranymi pojedynczymi melodiami klawiszy. Co więcej, podopieczni Napalm Records nie są niewolnikami jednego hitu, bo produkują ich dziesiątki. Przekłada się to nie tylko na coraz większą liczbę koncertowych szlagierów, które usłyszycie na warszawskim i krakowskim występie, ale także na popularność – najnowszy krążek kapeli był najchętniej kupowanym albumem w Niemczech w tygodniu premiery. Droga na szczyt? Lord of the Lost cały czas mają głód na więcej, nic ich nie zatrzymuje.

Goście trasy Iron Maiden – Within Temptation i Lord of the Lost [GALERIA]

Szczewgóły koncertów Lord Of The Lost w Polsce [Gdzie, Kiedy, Bilety]

Lord Of The Lost / 25 IV 2024 / Warszawa – Progresja
Lord Of The Lost / 26 IV 2024 / Kraków – Studio
Bilety są już dostępne na: bit.ly/KnockOutMusicStore-LORDOFTHELOST

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *