The Subways w Polsce. Dwa koncerty grupy w 2023 roku

The Subways w Polsce! Koncerty uchodzącej za jeden z najbardziej ekscytujących zespołów grupy The Subways odbędą się w Krakowie oraz Warszawie. Sprawdź szczegóły!

The Subways to: Billy Lunn, Charlotte Cooper oraz Camille Phillips. Porywają tłumy ich wybuchowym rockowym dźwiękiem i dzikimi występami. 

The Subways w Polsce. Grupa zagra dwa koncerty

Cofając się do 2005 roku, Billy, Charlotte i Josh o średniej wieku 18 lat, wkręcili się na międzynarodową scenę muzyczną z ich debiutowym albumem „YOUNG FOR ETERNITY” oraz z rockowo-klubowym singlem „ROCK & ROLL QUEEN”. NME mianowało The Subways: “The sexiest thing to sweep rock n roll off its feet in years!”. Występ w przebojowym amerykańskim serialu dla nastolatków – THE OC – oraz w filmie – RocknRolla – sprawił, że utwór trafił na listę Spotify Rock Playlist. 

Zespół do tej pory wydał 4 albumy. Ich drugi, ‘ALL OR NOTHING’ (2008), został nagrany w LA wraz z bardzo wpływowym producentem Butch Vig. Album jest “Buoyed with emotional heft and supernova guitar riffs, wired around a maturing song craft” (MOJO). Utwory były napisane w czasie, kiedy Billy walczył o uratowanie swojego głosu, zaraz po operacji usunięcia guzków na strunach głosowych. 

Kolejny album został wydany w 2011 – ‘MONEY AND CELEBRITY’. Album jest pełen “brilliantly anarchic punk-pop vignettes; each being a big musical finger that sticks it to financial greed, the mediocre mainstream and the fame fetishists” (ROCKSOUND) i zawiera singiel ‘WE DON’T NEED MONEY TO HAVE A GOOD TIME’.  

Czwarty album, o tym samym tytule co nazwa zespołu, ukazał piosenkarza Billiego Lunna jako producenta, ponieważ to właśnie on przejął pełną kontrolę nad realizacją dźwięku i miksowaniem. 

Globalna pandemia sprawiła, że zespół musiał odwołać ponad 40 koncertów na ich międzynarodowej trasie ‘Young For Eternity Anniversary Tour’. Billy skupił się wtedy na pracy w jego nowym studio w Hertfordshire, a Charlotte i Josh nagrywali ze swoich domów piąty album, który ukaże się na początku 2023 roku.  

W kwietniu 2021 zespół podpisał kontrakt z Alcopop i wydał singiel „Fight” inspirowany ruchem Black Lives Matter. Zespół opisuje utwór jako “a letter in two parts: a gesture of solidarity with the Black community and communities of colour as they face their daily oppression at the hands of systemic racism, and a wake-up-call to the white community that such oppressions do in fact exist, and that we must acknowledge these oppressions and fight alongside marginalized communities as allies.”

Niestety, w październiku 2020, zaraz po nagraniu sekcji perkusji na nadchodzący piąty album, perkusista i założyciel zespołu Josh Morgan opuścił zespół. The Subways szybko znaleźli nową perkusistkę – Camille Philips (wcześniej występującą z The Ramonas), która wspomogła zespół podczas wznowionej trasie w 2021 roku. Camille została ciepło przyjęta przez fanów zespołu, a w styczniu 2022 roku została ogłoszona jako nowa stała perkusistka The Subways. 

Występowanie na żywo to zdecydowanie konik zespołu. Wystąpili na ponad setce festiwali – w tym Glastonbury’s Piramide Stage, Reading, Leeds, Rock Im Park.. Niezależnie czy występują dla 100 czy dla 25,000 fanów – zespół zawsze dostarcza występ wysokiej klasy. 

The Subways w Polsce. Daty, miejsca i bilety

The Subways w Polsce pojawi się 22 marca 2023 roku w Klubie Kwadrat w Krakowie oraz 23 marca w Klubie Hybrydy w Warszawie. Przedsprzedaż biletów, dla klientów Ticketmaster, ruszy w tym tygodniu – 6 grudnia 2022 roku od godziny 11:00. Natomiast ogólna sprzedaż rozpocznie się w środę 7 grudnia od godziny 10:00. Bilety będą dostępne na stronie www.livenation.pl i z systemu Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *