Therapy? oraz Bokassa zagrali w warszawskiej Proximie

To był niesamowity listopadowy wieczór. Kultowy irlandzki zespół Therapy? zagrał jedyny koncert w Polsce, który odbył się w warszawskim Klubie Proxima. W roli supportu zobaczyliśmy norweską grupę Bokassa.

Irlandzki zespół Therapy? został założony w 1989 roku Therapy? Od ponad 30 lat wytycza swoją własną ścieżkę – zaczynając od noise rockowych mini albumów “Babyteeth” oraz “Pleasure Death”, przez chyba najbliżej definiujące kierunek muzyczny tria, wydane w połowie lat 90. “Troublegum” oraz “ Infernal Love”, na kultowym statusie w nowym tysiącleciu kończąc. Budowany na różnorodnych wzorcach i niepohamowanej żądzy posuwania się do przodu zespół szybko zyskał reputację niesamowicie zaangażowanego, czym skupił swoją uwagę wytwórni A&M w 1992 roku, a w czasie współpracy z jednym z majorsów wiele singli Therapy?, w tym m.in. “Teethgrinder”, “Screamager”, “Nowhere” czy “Stories”, znalazło się w notowaniu UK Top 40. W ramach współpracy z brytyjskim dziennikarzem muzycznym Simonem Youngiem w 2020 ukazała się biografia zespołu “So Much For The 30 Year Plan”, a już w maju światło dzienne ujrzy najnowszy, już 16 w dorobku album grupy – “Hard Cold Fire”

Jako support na koncercie zobaczyliśmy norweski zespół Bokassa, który łączy stoner rock/metal z przebojowym punkiem, którą to mieszankę członkowie opisują jako “stoner punk”. Formacja występowała na największych festiwalach w Europie (Wacken, Download, Hellfest), supportowała takie nazwy jak Mastodon, Judas Priest oraz Metallikę na jej stadionowej trasie po Europie i Wielkiej Brytanii. W 2021 roku Norwegowie wydali swój trzeci album “Molotov Rocktail”, który zawędrował na 18. pozycję najlepiej sprzedających się albumów w ich kraju.

Zobaczcie galerie z tego koncertu.

Bokassa zagrała w Proximie

Therapy? podczas koncertu w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *