Therion premiera singla „Nummo” z najnowszego albumu

Wraz z nowym albumem studyjnym Therion zaprezentował kolejny – czwarty już singiel. Już w lutym Massive Music zaprasza na europejską trasę koncertową Therion – w Polsce zespół wystąpi pięciokrotnie

Najnowsze dzieło szwedzkich legend metalu symfonicznego zostało wydane nakładem Napalm Records w połowie grudnia. Wydając „Leviathan III”, twórca albumu Christofer Johnsson finalizuje trylogię Leviathan, kontynuując ponad 30-letnie pasmo sukcesów zespołu.

Therion – trasa, koncerty w Polsce

Therion po raz kolejny czerpie urok z odwagi łączenia stylów, od części gotyckich, przez melodyjny death metal, elementy neoklasyczne po power metal, w złożony i wszechstronny sposób, rzucając tym samym wyzwanie swoim słuchaczom, czego dowodem było „Twilight of the Gods”.

Czytaj także: Therion „Leviathan III” [RECENZJA]

Piosenki szybko wciągają i umiejętnie wykorzystują chwytliwe melodie, co widać w podnoszących na duchu utworach, takich jak „An Unsung Lament” i „Baccanale”. Melodie łączą się z elementami rockowymi, urzekającymi tekstami i partiami chóru, a żywy „Maleficium” skupia się wokół duetu Thomasa Vikströma i Lori Lewis.

Czytaj także: THERION w ramach trasy Leviathan Tour 2024 wystąpi w Polsce

Wraz z nowym albumem studyjnym Therion wydaje kolejny zadziwiający singiel. „Nummo” to szybki utwór zapewniający wspaniałe, mocne gitary oraz najlepsze klasyczne wokale i chóry. Poniżej możecie zapoznać się z utworem i towarzyszącym mu filmem z tekstami.

Czytaj także: Szwedzkie legendy metalu symfonicznego THERION publikują singiel „Ayahuasca” i teledysk

Christofer Johnsson w „Nummo”:

„Nummo” to piosenka o rybopodobnych istotach w religii Dogonów. Dotknęliśmy już religii Dogonów w utworze tytułowym Syriusz B w 2004 roku, ale ponieważ w tej piosence nie było zbyt wiele tekstu, uznaliśmy, że nadszedł czas rewizji i stworzenia odpowiedniego tekstu.
W klipie wideo staramy się przedstawić ceremonie Dogonów. Nie było nas stać, aby osobiście zapłacić Nummo za pojawienie się w klipie wideo, więc musieliśmy zrobić animację”.

Therion w Polsce. Daty i miejsca

  • 16.02.2024 – Lublin, Radio Lublin
  • 17.02.2024 – Kraków, Kwadrat
  • 18.02.2024 – Poznań, Tama
  • 16.03.2024 – Warszawa, Progresja Music Zone
  • 17.03.2024 – Wrocław, A2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *