THERION w ramach trasy Leviathan Tour 2024 wystąpi w Polsce

Massive Music zaprasza na europejską trasę koncertową Therion – w Polsce zespół wystąpi pięciokrotnie

Therion promować będzie całą trylogię „Leviathan”. „Leviathan III” ostatnia część cyklu i zarazem dziewiętnaste wydawnictwo studyjne. Premierę będzie miał już 15 grudnia nakładem Napalm Records. Niedawno premierę miał utwór „Ayahuasca” trzeci opublikowany singiel promujący najnowszy album, w którym gościnnie zaśpiewał Piotr Wawrzeniuk.

Poprzednie albumy cyklu „Leviathan” to wydany 22 stycznia 2021 roku „Leviathan I”, w którego sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Marco Hietala, Mats Leven, Snowy Shaw, Noa Gruman, Bjorn Hoglund, Jonas Oijvall, Chiara Malvestiti, Taida Nazraić i Rosalia Sairem.

„Leviathan II” trafił do sprzedaży 28 października 2022 roku, nakładem Atomic Fire Records, z gościnny udziałem Erika Martenssona.

THERION po raz kolejny czerpie urok z odwagi łączenia stylów, od części gotyckich, przez melodyjny death metal, elementy neoklasyczne po power metal, w złożony i wszechstronny sposób, rzucając tym samym wyzwanie swoim słuchaczom, czego dowodem było „Twilight of the Gods”. Piosenki szybko wciągają i umiejętnie wykorzystują chwytliwe melodie, co widać w podnoszących na duchu utworach, takich jak „An Unsung Lament” i „Baccanale”. Melodie łączą się z elementami rockowymi, urzekającymi tekstami i partiami chóru, a żywy „Maleficium” skupia się wokół duetu Thomasa Vikströma i Lori Lewis.

Czytaj także: Therion zakończył tegoroczne Castle Party [ZDJĘCIA]

„Po tym, jak nie mogliśmy wyruszyć w trasę promującą Leviathan I ze względu na lockdown i zagraliśmy tylko 3 koncerty w Europie promujące Leviathan II, po raz pierwszy od 2018 roku wyruszymy w prawdziwą trasę po Europie, promującą całą trylogię albumową Leviathan. Ponieważ Chiata Malvestiti jest na urlopie macierzyńskim, nasza piosenkarka Lori Lewis powraca na scenę po raz pierwszy od 2014 roku”. Christofera/THERION

Szczegóły koncertów Therion w Polsce [Daty, miejsca, bilety]

  • 16.02.2024 – Lublin, Radio Lublin
  • 17.02.2024 – Kraków, Kwadrat
  • 18.02.2024 – Poznań, Tama
  • 16.03.2024 – Warszawa, Progresja Music Zone
  • 17.03.2024 – Wrocław, A2

Organizatorem trasy jest Massive Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *