Thrashowe szaleństwo w Derby [UK] Zobacz galerię zdjęć z koncertu Evile

Zespół Evile zagrał świetny koncert w Derby [UK] w zeszły piątek. Razem z nimi na scenie pojawiły się czołowe zespoły brytyjskiego, thrashowego podziemia. Zobaczcie galerię zdjęć z tej imprezy.

Brytyjscy thrash metalowcy z Evile dali świetny koncert w piątkowy wieczór w klubie „The Hairy Dog” w Derby (Anglia). Wsparcia na scenie udzielili im zespoły: Thrasherwolf, Blacklist, King Abbys i Hellfekted. Mimo że są to dość młode zespoły, trzęsą rasowo thrashowym podziemiem! Zobaczcie koniecznie naszą fotorelację z tego wydarzenia!

Evile zagrało w Derby. Zobacz galerię zdjęć

Główną atrakcją tego wieczoru był oczywiście zespół Evile. Mimo ujemnych temperatur panujących na zewnątrz w klubie było naprawdę gorąco! W piątkowy wieczór mieliśmy okazję sprawdzić, jak czuje się thrash metal w Wielkiej Brytanii. Nie spodziewaliśmy się aż takiej energii!

Thrasherwolf

O chłopakach z Thrasherwolf pisaliśmy tu niejednokrotnie. To dość młody zespół, który według nas ma przed sobą świetlaną przyszłość. Czysta energia wynikająca ze świetnej zabawy na pewno przyciągnęła nie jedną osobę przed scenę. Na żywo Thrasherwolf serwuje pierwszorzędny metal spod tego gatunku! Mamy tu dużo old schoolowych wibracji, które wpadną w ucho zwolennikom „starych, dobrych czasów” !

Blacklist

Kolejna kapela mocno zainspirowana późnymi latami 80. Czujemy tu doskonale riffy, których nie powstydziłaby się Wielka Czwórka. Wszystko to okraszone soczystymi, gitarowymi solówkami. Blacklist wystąpili w okrojonym składzie. Kilka dni przed koncertem opuścił ich perkusista, więc jeden z gitarzystów zasiadł za garami i pokazał swój wszechstronny talent.

King Abyss

Zdecydowanie jeden z intensywniejszych show tego wieczoru. W porównaniu do swoich poprzedników King Abyss żąglują różnymi gatunkami. Poruszają się sprawnie między metalcorem, death metalem i thrashem. Jest to dość ciekawe połączenie. W tym wypadku nie zabrakło ciężkich break downów z rytmiczną pracą perkusji. King Abbys wydali w tym roku swój pierwszy album „Snake Oil”.

Hellfekted

Hellfekted to kolejny lokalny zespół, który koncertuje i odnosi coraz to większe sukcesy w tym np supportując kultowy Possessed. Aktualnie zespół jest w trakcie nagrywania swojego drugiego albumu. Ich muzyka to nowe brzmienie thrash metalu z dużą podbitką basu. Energetyczny zespół, który porywa tłumy na żywo!

Evile

Evile to jeden z ważniejszych zespołów na brytyjskiej scenie, który w 2004 wniósł na salony (ponownie) thrash metal. Kerrang Magazine wskazał ich jako jednych z niewielu, którzy utrzymali ten gatunek przy życiu w tamtym czasie. Evile stał się również sławny, ponieważ ich utwór „Thrasher” znalazł się w grze „Rock Band II”. Grupa ma na swoim koncie 6 albumów w tym najnowszy wydany w tym roku „The Unknown”. Evile to przede wszystkim to oldschoolowy thrash z elementami heavy metalu, w którym największą inspiracją jest Metallica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *