Till Lindemann szokuje w teledysku do „Entre Dos Tierras”

Skandalista Lindemann prezentuje nowy teledysk do swojego solowego projektu i kolejny raz szokuje odbiorców.

„Entre Dos Tierras” ( „Between Two Worlds”), hit hiszpańskiego zespołu rockowego Héroes del Silencio z lat 90., został nagrany przez frontmana Rammstein Tilla Lindemanna, który najwyraźniej nie może powstrzymać się od prowokacji.

Jak donosi niemiecki „Bild”, skandaliczny muzyk udostępnił na Instagramie dłuższy fragment z nadchodzącego teledysku (można go oglądać za pośrednictwem „Bild”, post został już usunięty z Instagrama). Użytkownicy zareagowali zaniepokojeni, ponieważ wideo pokazało, jak Lindemann brutalnie atakuje kobietę.

Na nagraniu widać obrazy Lindemanna trzymającego kobietę na trawie i dusi ją, a pozostała choreografia sugeruje gwałt. Lindemann jest zazwyczaj ubrany w czerń i bogato stylizowany. Na zwiastunie wideo widać także, jak 61-latek oddaje mocz na trawę. Pełny film został opublikowany w piątek lub sobotę 12 lub 13 stycznia o godzinie 17:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Czytaj także: Niemiecka prokuratura zamknęła dochodzenie w sprawie Tilla Lindemanna, wokalisty Rammstein

Jednak krytyka pojawiała się już wcześniej w wielu doniesieniach medialnych, ponieważ w oczywisty sposób dochodziło tu do ponownego odgrywania przemocy wobec kobiet. Rzekome zarzuty o nadużycia wobec frontmana Rammstein (donosi k.at) zostały niedawno wycofane przez berlińską prokuraturę.

Czytaj także: Till Lindemann zapowiada nową płytę szokującym wideo18+

Ostatnia pozycja w dyskografii niemieckiego piosenkarza i autora tekstów Tilla Lindemanna to „Zunge” („język”) debiutancki solowy album studyjny, wydany niezależnie 3 listopada 2023 roku. Album został poprzedzony tytułowym singlem 8 września 2023 roku, a także trzema singlami „ Schweiss”, „Wet” i „Lecker” 29 września oraz „Sport frei” 27 października. Lindemann napisał teksty do albumu, muzykę napisali i wyprodukowali Sky van Hoff, Daniel Karelly, Olsen Involtini, Lois Cass i Clemens Wijers. Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji.

Czytaj także: Till Lindemann premiera video do utworu „Sport Frei”.

Till Lindemann jest głównym wokalistą i autorem tekstów zespołów Rammstein i Neue Deutsche Härte oraz solowego projektu Lindemann. Rammstein sprzedał ponad 25 milionów płyt na całym świecie, a pięć z ich albumów uzyskało status platyny, a Lindemann został wpisany na listę „50 największych metalowych frontmanów wszechczasów” według Roadrunner Records. Lindemann pojawił się także w mniejszych rolach filmowych, a także opublikował trzy tomiki poezji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *