Tori Amos oczarowała publiczność w Katowicach [RELACJA + ZDJĘCIA]

Wiele się wydarzyło na świecie od ostatniej trasy Tori Amos, ale na szczęście amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i „cudowne dziecko fortepianu” wciąż tworzy baśniową muzykę, a jej najnowszy album, Ocean to Ocean, należy do jednych z najlepszych.

W piątek 28 kwietnia katowicki koncert rozpoczęła norweska piosenkarka o anielskim głosie, SKAAR, która zaśpiewała pięknie napisane piosenki, akompaniując sobie na pianinie i gitarze. Niemal od razu zyskała sobie sympatię publiczności, opowiadając anegdoty i ujawniając swój nieco ekscentryczny charakter.

Tori Amos w Katowicach. Jak było na koncercie?

Po krótkiej przerwie na scenę wkroczyła Tori Amos. Wielu widzów wypełniających spodek do niemal ostatniego miejsca wstało, by przywitać ją owacją na stojąco.

Wspierana przez dwóch znakomitych muzyków – basistę Jona Evansa i perkusistę Asha Soana gwiazda usiadła między dwoma klawiaturami po jednej stronie i fortepianem po drugiej. Przez cały wieczór zmieniała instrumenty lub brawurowo grała na jednym jedną ręką, a na drugim drugą.

Pierwszą piosenką wieczoru było imponujące „God” z albumu ” Under the Pink”, które od pierwszych dźwięków pokazało, że nie będzie to typowe granie piosenek, ale raczej nieprzewidywalne, transowe spotkanie. Następnie zabrzmiał tytułowy utwór z nowego albumu, „Ocean to Ocean”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, szczególnie ze strony fanów siedzących w pierwszym rzędzie.

Następnie zabrzmiał hit „Crucify”, w którym Tori zmodyfikowała nieco tekst, śpiewając „Poland, chains they putting you in”, w którym „putting” zabrzmiało jak „Putin”. „Amber Waves” z albumu „Scarlet’s Walk” z 2002 roku również zostało zapadnie na długo w pamięci fanów.

Podczas „Over the Rainbow” emocje sięgnęły zenitu a Tori stwierdziła: „to, co dzieje się tutaj, w Polsce jest zajebiście ważne”. Na scenie zaświeciło się tęczowe światło, a artystka dodała, że „każdy ma prawo do szczęścia”.

Pod koniec koncertu Tori zaśpiewała znakomite „Body and Soul” w które wpleciona została piosenka Depeche Mode „Personal Jesus”.

Mimo upływu czasu Tori Amos wciąż potrafi zachwycić swoją muzyką i wyjątkowymi występami na żywo. Publiczność z pewnością nie zapomni tego wieczoru, a wrażenia z koncertu pozostaną z nimi na długo.

Setlista – koncert Tori Amos w Katowicach:

 1. God
 2. Ocean to Ocean
 3. Crucify
 4. Bells for Her
 5. Amber Waves
 6. Pandora’s Aquarium
 7. Over the Rainbow
 8. Russia
 9. Smokey Joe
 10. Mother Revolution
 11. Beauty of Speed
 12. The Waitress
 13. Body and Soul (with „Personal Jesus” interlude)
 14. Cornflake Girl

Zobaczcie zdjęcia z koncertu. Fotografował dla nas Daniel Czmut

2 thoughts on “Tori Amos oczarowała publiczność w Katowicach [RELACJA + ZDJĘCIA]

 1. Sory za komentarz czy wasz fotograf dopiero się uczy zdjęcia robić ??Przecież to tragedia a nie fotorelacja i tak naprawdę ktoś za to zapłacił, bo jak to za darmo to jeszcze zrozumiem ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *