Turbo i False Experience wystąpili w Krakowie

Zespół Turbo kontynuuje trasę z okazji jubileuszu 40-lecia swej debiutanckiej płyty. 9 marca zespół wystąpił w Krakowie, a towarzyszyła im grupa False Experience

Kultowy album „Dorosłe dzieci” został wydany pod koniec 1983 roku nakładem wytwórni Polton. Trasa koncertowa grupy Turbo objęła także Kraków. W wypełnionym po brzegu klubie Zaścianek zespół Turbo zagrał niemal dwugodzinny koncert.

Zobacz także: New Model Army w Krakowie [ZDJĘCIA]

Turbo wystąpili w Krakowie

O 21-szej rozległy się dźwięki intra i po nich zespół Turbo zawładnął sceną. Kontuzjowany wcześniej Wojciech Hoffmann grał cały koncert w pozycji siedzącej. Koncert rozpoczął się od utworów zamykających płytę „Tożsamość”. Potem premierowa kompozycja napisana z myślą o nadchodzącym albumie. Krótka przerwa na przełożenie gitar i usłyszeliśmy numer „Już nie z tobą”. Po nim zespół zagrał cały materiał z debiutanckiego albumu. W utworze „Mówili kiedyś” Tomek Struszczyk i Mariusz „Bobiś” Bobkowski zamienili się instrumentami. Mieliśmy rzadką okazję usłyszeć Bobisia na wokalu. Dalszy ciąg koncertu wypełniły późniejsze kompozycje grupy. Najpierw „Niebezpieczny taniec” z płyty „Strażnik światła”, a potem kultowe numery z płyt „Smak ciszy” i „Kawaleria szatana”. Główną część koncertu zakończył „Żołnierz fortuny”. Po chwili zespół wszedł na bis. Na początek Tomek Struszczyk zaśpiewał acapella tradycyjną pieśń, a potem już zespołowo zagrano „Jaki był ten dzień” i „Sztuczne oddychanie”. Potem na scenę wszedł jeden z muzyków False Experience i w tym składzie zagrano kultowy już „10 w skali Beauforta” z repertuaru Trzy Korony. Niemal punktualnie o 23 zakończył się koncert grupy Turbo.

Setlista:

 1. Otwarte drzwi do miasta
 2. Pismo
 3. Wszystko wszędzie woła więcej
 4. Już nie z Tobą
  „Dorosłe Dzieci”
 5. Szalony Ikar
 6. Przegadane dni
 7. Ktoś zamienił
 8. Pozorne życie
 9. Toczy się po linie
 10. W sobie
 11. Nie znaczysz nic
 12. Mówili kiedyś
 13. Dorosłe dzieci
 14. Niebezpieczny taniec
 15. Czy mnie nie ma
 16. Kawaleria szatana cz. II
 17. Ostatni grzeszników płacz
 18. Żołnierz fortuny
  Encore:
 19. Sarna ([traditional] cover) (Tomek Struszczyk a capella)
 20. Jaki był ten dzień?
 21. Sztuczne oddychanie
 22. 10 w skali Beauforta (Trzy Korony cover) (with Paweł Zaworski of False Experience)
  Stawka większa niż życie [outro]

False Experience poprzedzili występ Turbo

O godzinie 20 na scenie zainstalował się zespół False Experience. Otrzymaliśmy około 40 minut prawdziwego rock and rollowego grania. Na scenie prawdziwy żywioł. Młodzi chłopcy z tej grupy naprawdę wymiatają. Zresztą oceńcie sami:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *