Turbo w Krakowie [GALERIA]

Turbo, polscy giganci metalowej sceny wystąpili w Krakowie.

1 grudnia 2019 roku poznańska grupa wystąpiła w krakowskim Klubie Kwadrat. Zobaczcie jak zespół dowodzony przez Wojciecha Hoffmanna prezentował się na scenie.

Turbo w Krakowie

Jedna z największych legend polskiego metalu przypomniała swoje dwie sztandarowe płyty: „Kawaleria Szatana” oraz „Ostatni Wojownik”.
Specjalnie na tę okazję zespół Turbo przygotował specjalny set dla fanów. Jak zapowiadał Wojciech Hoffmann:

Zagramy całego Wojownika i część Kawalerii i najmocniejsze z Awatara Tożsamości Strażnika i Żywiołu. Będzie to nasz najmocniejszy set koncertowy jaki graliśmy od lat 80-tych”. Obecność obowiązkowa!

Turbo w Krakowie: Co grali

„Kawaleria Szatana”, trzeci krążek kapeli, uznawany jest za kultowy i na stałe wpisał się do kanonu polskiej muzyki metalowej, zaś pochodzący z niego numer „Kawaleria Szatana cz. I” stał się jednym z hymnów, które zna każdy fan ciężkiego brzmienia. Wydany w roku 1986 album, nagrano na przełomie 1985 i 1986 roku w poznańskim studiu nagraniowym Giełda. „Kawaleria Szatana” została ponownie wydana w wersji zremasterowanej w 1999 roku.

Druga z płyt, z której utwory można było usłyszeć to „Ostatni Wojownik”. Kolejny kultowy album z repertuaru Turbo pochodzi 1987 roku i jest dużo mocniejszy od poprzedniego. Na setlistę koncertu składały się utwory z obydwu wymienionych płyt.

Turbo w Krakowie: Galeria

foto: LiveRock.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *