UADA, Ghost Bath oraz Cloak na 3 koncertach w Polsce na jesieni

UADA, Ghost Bath i Cloak przyjadą do Polski na trzy koncerty. Te trzy zespoły będzie można zobaczyć z początkiem listopada w Krakowie, Warszawie i Poznaniu

Uada wyruszy jesienią w A Decade of Reflective Divinations Tour – jubileuszową, europejską trasę, na której towarzyszyć jej będą rodacy z Ghost Bath i Cloak. Zestaw 3 zespołów, w którym każdy prezentuje inne oblicze amerykańskiego black metalu, zobaczycie 6 listopada w krakowskim Kwadracie, dzień później w warszawskiej Proximie oraz 8 listopada w poznańskim klubie 2Progi!

UADA na trzech koncertach w Polsce. Daty, miejsca, bilety

UADA wystąpi na trzech koncertach w naszym kraju. Gościem specjalnym koncertów będzie grupa Ghost Bath, a supportem Cloak.

Data: 6.11.2024
Miejsce: Kraków, Kwadrat

Data: 7.11.2024
Miejsce: Warszawa, Proxima

Data: 8.11.2024
Miejsce: Poznań, 2Progi

Bilety dostępne w sprzedaży na stronie www.winiarybookings.pl oraz w punktach sprzedaży: Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster.

UADA – informacje o zespole

Pochodząca z Portland Uada obchodzi w tym roku dziesięciolecie działalności, w którym to czasie grupa zyskała wielu fanów, ale spotykała się też z wyraźnymi głosami krytyki. Polaryzacja opinii to jednak zupełnie naturalne zjawisko, szczególnie w przypadku dobrze radzących sobie zespołów. Takim właśnie jest Uada – niezwykle pracowitym składem, który szturmem wszedł na scenę ekstremalnego metalu wraz z wydaniem debiutu “Devoid of Light” i na dobrej pozycji utrzymuje się do dziś. Dyskografię melodyjnych blackmetalowców zamyka wydany w 2023 roku, standardowo przez wytwórnię Eisenwald, album “Crepuscule Natura”.

Ghost Bath – informacje o zespole

Ghost Bath idealnie wstrzelili się ze swoją muzyką w czas, kiedy reprezentowana również przez nich mieszanka depresyjnego black metalu z shoegazem i post-metalem zyskiwała popularność na fali sukcesu “Sunbather” Deafheaven. W kwietniu 2015 roku dowodzony przez Dennisa Mikulę zespół podzieliła się przełomowym dla nich “Moonlover”, który był pierwszą częścią trylogii kontynuowanej na albumach “Starmourner” (2017) i “Self Loather” (2021). Grupa pracuje nad nowym materiałem i bardzo możliwe, że dużą jego część usłyszymy na koncertach w listopadzie.

Cloak – informacje o zespole

Amerykański Cloak eksploruje granice pomiędzy melodyjnym black/death metalem a gotykiem. Jednak żeby Was nie zmylić – grupa robi to po swojemu, o czym najlepiej świadczy wydany w zeszłym roku, trzeci w ich dorobku album “Black Flame Eternal”. Wpływy szwedzkiej sceny spod znaku Watain i Dissection łączą się tutaj z echem Paradise Lost, a to wszystko podane w oryginalnym ujęciu powoduje, że Cloak staje się jednym z ciekawszych zespołów w tych klimatach na arenie międzynarodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *