Ultima Ratio Fest 2023. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Ultima Ratio Fest 2023 odbyło się 10 października. Mamy dla Was galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Tegoroczna edycja Ultima Ratio Fest odbyła się 10 października we wrocławskim klubie A2. Na scenie pojawiło się aż czterech wykonawców: Omnium Gatherum, Harakiri For The Sky, Primordial a jako gwiazda wieczoru wystąpiła grupa Paradise Lost.

Ultima Ratio Fest we Wrocławiu. Zobacz galerię zdjęć z tegorocznej edycji imprezy.

Tegoroczna edycja Ultima Ratio Fest odbyła się dokładnie tydzień temu. Do Wrocławia ściągneli fani brytyjskiej formacji Paradise Lost z całego kraju jak i zza granicy. Klub A2 sukcesywnie zapełniał się publicznością tego wtorkowego wieczoru. Nic dziwnego, na scenie pojawiły się cztery zupełnie różne formacje, które dały niesamowite show! Mamy dla was galerię zdjęć z tego gorącego wieczoru.

Omnium Gatherum

Na pierwszy ogień poszedł finlandzki Omnium Gatherum. Chłopaki zaserwowały solidną dawkę melodyjnego death metalu. Soczyste gitarowe solówki świetnie przeplatały się z charakterystycznym wokalem Jukka Pelkonen’a. Muzycy wyraźnie świetnie się bawili na scenie, nie oszczędzając swoich sił. Trzeba przyznać, że zespół wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Szybko pozyskał serca publiczności, z którą miał niesamowity kontakt. Zresztą zobaczcie zdjęcia z ich występu.

Harakiri For The Sky

Drugim gościem na wrocławskiej scenie był austriacki Harakiri For The Sky. Harakiri to grupa wykonująca post black metal z elementami współczesnych gatunków metalu. Zespół zebrał pod sceną grono swoich fanów. Ich występ był bardzo intensywny. Scenicznym dekoracjom towarzyszyła tajemnicza ciemność, która podbiła podniosłą atmosferę. Harakiri For The Sky to jeden z tych zespołów, które nie tracą czasu na rozmowę z publicznością.

Primordial

Nie ukrywam, że Primordial był dla mnie najważniejszym zespołem tego wieczoru i miałam rację. Irlandczycy po raz kolejny nie zawiedli mnie. Ich koncerty są połączeniem muzycznego show z odrobiną sztuki teatralnej. Wokalista- Alan Averill ma niesamowity dar przeszywania wzrokiem ludzkiej duszy, a jego charakterystyczny głos porusza serce. Primordial wykonuje muzykę trudną do zaszufladkowania. Możemy znaleźć w ich twórczości elementy celtyckiego folku, melodyjnego death metalu czy zimnej atmosfery charakterystycznej dla doom metalu. Zespół wydał pod koniec września swój dziesiąty album „How It Ends” i we Wrocławiu mieliśmy okazję usłyszeć nowy materiał na żywo.

Zobacz również: Premiera „How it Ends” od Primordial. Zespół niebawem wystąpi w Polsce

Paradise Lost

Na sam koniec przyszedł czas na gwiazdę wieczoru- brytyjską grupę Paradise Lost. To właśnie ich najmocniej wyczekiwała wrocławska publiczność. Po kilku minutach opóźnienia można było usłyszeć pierwsze dźwięki utworu „Enchantment”. Paradise Lost pojawiło się na scenie. Tłum wtórował Nickowi Holmesowi w kolejnych wersach utworu. Niestety po paru utworach pojawiły się problemy techniczne, które szybko zostały rozwiązane. Zespół zagrał 11 utworów, które były przekrojem ich twórczości.

Podsumowując wtorkowy koncert, było to wydarzenie dość ciekawe, ze względu na różnice gatunkowe w wykonywanym repertuarze. Ultima Ratio Fest 2023 na pewno zapisze się w pamięci fanów na dłużej. Trzeba również wspomnieć, że wrocławski klub A2 jest jednym z lepszych, muzycznych klubów w Polsce i z niecierpliwością będę czekać, żeby odwiedzić ten przybytek raz jeszcze.

One thought on “Ultima Ratio Fest 2023. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *