Ulubiony zespół Jamesa Hetfielda – Kvelertak zagra w Polsce

Kvelertak, ulubiony zespół Jamesa Hetfielda z Metallica wraca do Polski na jedyny koncert.

Od początku swojej kariery Kvelertak zdobył cztery norweskie nagrody Grammy, między innymi w kategorii najlepszy debiut oraz najlepszy album rockowo-metalowy za wszystkie wydane albumy. Grupa słynie z niesamowicie energetycznych koncertów, podczas których zarówno zespół, jak i publiczność wylewają z siebie hektolitry potu.

Kvelertak wraca do Polski na jedyny koncert

Kvelertak powstał w roku 2007 roku, a po trzech latach światło dzienne ujrzał debiutancki album zatytułowany po prostu „Kvelertak”, który sprawił, że zespół okrzyknięto w Norwegii prawdziwą sensacją. Kolejne albumy zespołu, takie jak „Meir” (2013) i „Nattesferd” (2016), również cieszyły się uznaniem krytyków i fanów. Muzykę kapeli charakteryzuje oryginalne współbrzmienie energicznego rock and rolla, black metalu oraz punka, zaś teksty grupy odwołują się do mitologii nordyckiej. Grupa podbija każde miejsce, w którym gra dzięki wyjątkowej mieszance klasycznego rock’n’rolla z lat 70. i norweskiego black metalu. Występy Kvelertak na żywo można podsumować słowami: wielkie i porywające.

Kvelertak: data, miejsce, bilety

W ostatnich latach Kvelertak dzielił scenę z Converage, Mastodon, Ghost, Slayer i Metallica. Frontman zespołu Metallica James Hetfield jest wielkim fanem zespołu. Grupa promować będzie swój najnowszy album „Endling”, którego premiera została zaplanowana na 8 września (Rise Records/Petroleum Records). Już teraz możecie posłuchać pierwszej zapowiedzi tego wydawnictwa – utworu „Krøterveg Te Helvete”!

Kvelertak słynie z pełnych pasji koncertów. Ich muzyka łączy w sobie siłę i agresję z melodyjnością i zapadającymi w pamięć refrenami. Jeśli lubisz mocną, przebojową muzykę z ciekawymi tekstami, to warto posłuchać twórczości Kvelertak. Grupa zagra już 27 października (piątek) 2023 w warszawskiej Proximie.
Bilety w cenach: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu trafią do Knock Out Music Store już 14 kwietnia o 11:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *