Utwory legendarnego Hellhammera na żywo!

Triumph Of Death, czyli zespół utworzony przez legendarnego Toma Gabriela Warriora celem oddania hołdu kultowemu Hellhammerowi, zapowiedział płytę koncertową!

Materiał, zatytułowany „Resurrection Of The Flesh”, ukaże się 10 listopada 2023 roku nakładem Noise/BMG. Płytę zapowiada numer „Messiah” w koncertowej wersji, którego można posłuchać na tej stronie: https://youtu.be/1aBVB2BgtTo?si=xT4ysVgcAB4yj1UQ.

Hellhammer na żywo

Wpływ legendy szwajcarskiej ekstremy, zespołu Hellhammer, jest nie do przecenienia. Muzyka Szwajcarów była inspiracją dla wczesnego okresu death i black metalu. Przez 40 lat, które minęły od ich debiutu w Nurensdorf w maju 1982 roku, zespół zyskał status legendy, pomimo tego, że istniał zaledwie dwa lata. Czas ten Hellhammer wykorzystał do maksimum, nagrywając trzy demówki: „Death Fiend”, „Satanic Rites” i „Triumph Of Death” (wszystkie doczekały się reedycji w 2008 roku w postaci retrospektywnej kompilacji „Demon Entrails”), EP-kę „Apocalyptic Raids” (reedycja dzięki BMG w 2020 roku na winylu i CD) oraz dwa utwory, zamieszczone na legendarnej składance „Death Metal”. Hellhammer nigdy nie wystąpił na żywo.

Zobacz również: Bruce Dickinson wyda nowy solowy album. „The Mandrake Project” ukaże się w 2024 r.

Następca Hellhammera, Celtic Frost, stworzony został przez Toma Gabriela Warriora i basistę Martina Erica Aina, czasami grał na koncertach jeden lub dwa utwory z repertuaru dawnej formacji. Kolejny zespół Toma, Triptykon, także włączał okazjonalnie do setlisty utwory Hellhammer. Jednak większość twórczości pierwszego zespołu Warriora nigdy nie była wykonywana na żywo. Taki stan utrzymywał się  aż do utworzenia przez Toma zespołu Triumph of Death. W 2019 roku Warrior stwierdził: „Hellhammer nigdy nie zostanie reaktywowany, nigdy nie powróci. Nie jest możliwe powrót zespołu tak mocno związanego ze specyficznymi czasami, w których powstał i działał. Jednak muzyka Hellhammer istnieje i stanowi bardzo ważną część mojego życia. I chciałbym móc grać tę muzykę na żywo, zanim odejdę”.

Triumph Of Death zapowiada płytę koncertową

Wskrzeszenie muzyki Hellhammer było pomysłem, o którym Tom Gabriel Warrior i Martin Eric Ain dyskutowali przez wiele lat. Idea pojawiła się dzięki odnowieniu współpracy muzyków przy odnowionym składzie Celtic Frost na początku lat dwutysięcznych. Pierwsze kroki ku powstaniu Triumph Of Death, którego nazwa zaczerpnięta została z jednej z kompozycji Hellhammer, zostały podjęte w 2014 roku, a zespół został ostatecznie założony jesienią 2018 roku. Triumph Of Death składa się z wybitnych indywidualności muzycznych, które nie tylko kochają tę muzykę, ale i dobrze ją rozumieją. Skład naśladuje ostatnie wcielenie Hellhammer z przełomu kwietnia i maja 1984 roku, kiedy to do zespołu dołączył dodatkowy gitarzysta. Do dziś Triumph Of Death zagrał liczne koncerty, prezentując muzykę Hellhammer fanom zarówno starym, jak i nowym.

Zobacz również: Eivør podpisała kontrakt z Season of Mist. Nowy album już w 2024 roku!

Debiutancki album Triumph Of Death „Resurrection Of The Flesh” efektem trzech koncertów grupy. Nagrany wiosną 2023 roku na festiwalach Hell’s Heroes w Houston (USA), Dark Easter Metal Meeting w Monachium (Niemcy) oraz na SWR Barroselas Metal Fest (Portugalia), album został wyprodukowany przez Toma Gabriela Warriora i V. Santurę z Triptykon. Nagrania oddają prymitywne, surowe i ciężkie brzmienie zespołu w najlepszej formie. Mimo że utwory powstały cztery dekady temu, obecne wykonania przekonują, że muzyka Hellhammer potrafi poruszyć i jest tak samo mocna jak wtedy, gdy została napisana.

Tom Gabriel Warrior mówi: „Ten album jest przede wszystkim świadectwem niezwykłej więzi pomiędzy słuchaczem a zespołem. Muzyka Hellhammer należała do podziemia między 1982 a 1984 rokiem, wtedy często wyśmiewana i odrzucona, dziś zawdzięczamy jej, że możemy grać na żywo na całym świecie, prezentując ją ludziom otwartym, pełnym entuzjazmu i dzięki którym możemy grać takie koncerty. Dajemy im tak samo dużo jak oni dają nam, a nasza wdzięczność dla nich nie ma granic”.

Triumph Of Death to:

 • Tom Gabriel Warrior – wokal/gitara
 • André Mathieu – gitara/wokal
 • Jamie Lee Cussigh – gitara basowa
 • Tim Iso Wey – perkusja

Resurrection Of The Flesh dostępne będzie w wersjach:

● Deluxe CD mediabook

● Podwójny winyl gatefold z książeczką i plakatami na czarnym winylu oraz na winylu kolorowym czarno białym swirl (tylko w wybranych sklepach)

● Super deluxe pdwójny czerwony winyl z książeczką oraz dodatkowo singlem na 7-calowym winylu i plakatami

Lista utworów:

 1. The Third Of The Storms (Evoked Damnation)
 2. Massacra
 3. Maniac
 4. Blood Insanity
 5. Decapitator
 6. Crucifixion
 7. Reaper
 8. Horus/Aggressor
 9. Revelations Of Doom
 10. Messiah
 11. Visions Of Mortality
 12. Triumph Of Death
 13. Bonus 7” song (Super deluxe edition only)
 14. Decapitator (Live In Houston)

Więcej informacji na: www.triumphofdeath.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *