Varius Manx & Kasia Stankiewicz w trasie „90’ to się nie powtórzy”

Po świętowaniu swojego jubileuszu 30-lecia zespół postanowił zebrać esencję swojej twórczości i przenieść nas z powrotem do lat 90. Podczas koncertów obiecują fanom niesamowite niespodzianki i doznania.

Lata 90. to fantastyczny czas dla muzyki. Dziewiczy wówczas teren zapełniony został pięknymi piosenkami, które zagościły w naszych duszach. Pod wpływem tych melodii uwalniają się dawno schowane emocje, nasiąknięte beztroską, młodzieńczością i najlepszymi wspomnieniami.

Varius Manx króluje na polskich parkietach od lat 90. Wszyscy tańczyliśmy w tamtym czasie do takich piosenek jak „Ruchome piaski”, „Kiedy mnie malujesz” czy „Wolne ptaki”.

Zespół został założony pod koniec 1989 z inicjatywy członków łódzkiej grupy muzycznej Skewer: Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Na przełomie listopada i grudnia 1993 do składu zespołu dołączyła Anita Lipnicka, z którą muzycy nagrali materiał na trzecią płytę studyjną. Na początku 1994 podpisali kontrakt z wytwórnią Zic Zac, a w marcu do rozgłośni radiowych trafił utwór „Zanim zrozumiesz”. Singiel odniósł wielki sukces komercyjny, trafiając na szczyty wielu krajowych list przebojów (m.in. plebiscyt Muzycznej Jedynki), co zapewniło zespołowi ogromną sławę i wielu miłośników. W kwietniu do sprzedaży trafiła kaseta, natomiast w czerwcu płyta kompaktowa pt. Emu.

Pod koniec 1995 Lipnicka odeszła z zespołu, by rozpocząć karierę solową. Ostatni wspólny koncert zagrali 15 grudnia w klubie Tango. Nową wokalistką Varius Manx została wówczas 18-letnia Katarzyna Stankiewicz, zwyciężczyni programu Szansa na sukces. Wiosną 1996 wydali pierwszy singiel z nową wokalistką, „Orła cień”, który stał się wielkim przebojem. Ostatnie wydawnictwo studyjne zespołu to wydany 13 kwietnia 2018 wydany ze Stankiewicz wspólny album studyjny pt. „Ent”.

Zimowe koncertowanie zespoł rozpoczął koncertem w Bydgoszczy „Hej, ludzie, idą święta!” na który przygotowali na czas Świąt Bożego Narodzenia niepowtarzalny koncert kolęd i pastorałek, okraszony największymi przebojami zespołu.

Na niecodzienny charakter występów składa się niepowtarzalny głos Kasi w towarzystwie znakomitych muzyków Varius Manx, w ten sposób powstał niezwykły projekt, który sprawia, że koncert staje się prawdziwą ucztą muzyczną dla każdego słuchacza. Podczas koncertów usłyszymy ponadczasowe przeboje Varius Manx, m.in. „Pocałuj noc”, „Piosenka księżycowa”, „Elf”, „Orła cień” i innych.

Szczegóły trasy Varius Manx & Kasia Stankiewicz – „90’ to się nie powtórzy”

  • 21.01. Buczkowice
  • 27.01. Zabrze
  • 04.02. Poznań
  • 16.02. Ostrowiec Świętokrzyski
  • 23.02. Gdańsk
  • 26.02. Częstochowa
  • 05.03. Warszawa
  • 08.03. Kraków
  • 08.04. Bydgoszcz

Organizator trasy: adria-art.pl

Bilety na wydarzenia dostępne na stronie organizatora: https://adria-art.pl/repertuar/176/koncerty-varius-manx-kasia-stankiewicz-90-to-sie-nie-powtorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *