Villagers of Ioannina City zagrają w Krakowie

Greccy psychodeliczni rockmani wyruszają w swoje europejskie tournee w towarzystwie DVNE. Jednym z przystanków na trasie będzie występ w krakowskim klubie „Zaścianek”. Koncert odbędzie się 29 maja.

Villagers of Ioannina City nadal promuje swój drugi longplay studyjny, pt. „Age of Aquarius”. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w „Magnanimous Studio” w Salonikach, pod okiem Asterisa Partaliosa. Miksami zajął się Keith Armstrong w Los Angeles, za mastering odpowiada Justin Shturtz. Premiera „Age of Aquarius” miała miejsce 20 września 2019 roku.

Grecy z Villagers of Ioannina City łączą w swojej twórczości psychodeliczny rock z instrumentami folkowymi. W 2014 roku grupa zadebiutowała albumem „Riza”, który wydatnie promowała w swojej ojczyźnie, a także innych krajach europejskich.

https://www.facebook.com/villagersofioanninacity

Szkocka formacja Dvne promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany „Etemen Aenka”. Album trafił do sprzedaży 19 marca 2021 roku pod banderą Metal Blade Records. Na „Etemen Aenka” znalazło się dziesięć kompozycji. Za oprawę graficzną odpowiada Marald Art.

Dvne powstał w 2013 roku w Edynburgu – pierwotnie muzycy posługiwali się nazwą Dune, zanim zmienili ją w roku 2015. Od początku trzon formacji stanowią Victor Vicart i Dan Barter na gitarze i wokalu oraz Dudley Tait na perkusji. W twórczości kapeli mieszają się wpływy sludge metalu, post-metalu, elektroniki i metalu progresywnego. Debiutancka EP-ka, pt. „Progenitor”, ujrzała światło dzienne w 2013 roku.

https://www.facebook.com/DvneUK

Miejsce: Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4, Kraków
Data: 29 maja

Bilety: 69 zł (Early Bird), 89 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Organizator: Soulstone Gathering

https://www.facebook.com/soulstonegathering
https://www.instagram.com/soulstonegathering

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *