Ville Valo zagra w Polsce dwa koncerty. Wiemy, kto wystąpi jako support

Wiemy, kto wystąpi jako support na koncercie Ville Valo w Polsce w lutym 2023.

Pierwszy album VV-Ville Valo Heartagram „Neon Noir” ukaże się 13 stycznia 2023 roku i będzie promowany trasą koncertową. Trasa zagości także w Polsce. Ville Valo zagra dwa koncerty w Polsce – w Warszawie (Stodoła, 14 lutego 2023) i Krakowie (Studio, 15 lutego 2023).

Ville Valo zagra w Polsce dwa koncerty. Kto będzie supportem?

Właśnie ogłoszono, że trio Kælan Mikla wystąpi jako support na dwóch koncertach. Protegowane Roberta Smitha z The Cure, grupa Kaelan Mikla, powstała w 2013 roku, by zgłosić się do konkursu poetyckiego. Jednak gdy okazało się, że osiągnęły ogromny sukces, postanowiły kontynuować działalność i szybko ugruntowały swoją pozycję na scenach Reykjaviku.

Artystki w 2015 roku wydały utwór „Kalt”, dzięki któremu zyskały spore grono fanów poza granicami Islandii. Od tego czasu Kælan Mikla nieustannie podróżuje i wydaje płyty. Wiele w tym zasług frontmana The Cure, Roberta Smitha, który jest wielkim fanem zespołu.

Słynny muzyk zapraszał trio na sceny festiwalowe, których był kuratorem. To dzięki niemu artystki wystąpiły obok wielu kultowych zespołów takich jak Pixies, Slowdive, Deftones, a także jako support przed Placebo. Po wydaniu swojego trzeciego LP, „Nótt eftir nótt”, dziewczyny zdobyły dużą publiczność wśród fanów mrocznej, gotyckiej muzyki na całym świecie. W październiku 2021 grupa wypuściła swój czwarty album „Undir Köldum Norðurljósum”, którego tematyka obraca się głównie wokół folklorystycznych i baśniowych motywów. To właśnie wydawnictwo było promowane w Krakowie.

Muzyka zespołu to filmowe warstwy syntezatora, eteryczne wokale śpiewane w ich ojczystym języku, mrożące krew w żyłach krzyki, mocny bas i automat perkusyjny. Twórczość wciąga słuchacza w oniryczny świat magii i Islandzkiego mistycyzmu.

Ville Valo zagra w Polsce dwa koncerty. Co wiemy o nowej płycie artysty?

Nowy album Ville Valo promują single „Loveletting” i „Echolocate Your Love”. Na płycie znalazło się dwanaście premierowych utworów. Znamy ich tytuły:

 1. Echolocate Your Love
 2. Run Away From The Sun
 3. Neon Noir
 4. Loveletting
 5. The Foreverlost
 6. Baby Lacrimarium
 7. Salute The Sanguine
 8. In Trenodia
 9. Heartful Of Ghosts
 10. Saturnine Saturnalia
 11. Zener Solitaire
 12. Vertigo Eyes

VV (Ville Valo Heartagram) na dwóch koncertach w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Ville Valo zagra w Polsce na dwóch koncertach – w Warszawie (Stodoła, 14.02.2023) oraz Krakowie (Studio, 15.02.2023). Jako support na obu koncertach pojawi się trio Kælan Mikla.

Bilety są dostępne na stronie www.livenation.pl i z systemu Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *