Visions Of Atlantis oraz Xandria zagrają w Polsce

Gwiazdy symfonicznego metalu połączą siły na serię europejskich koncertów w ramach trasy „Symphonic Metal Nights”!

Ostatnie posty w social mediach Xandrii pozwalają sądzić, ze zespół pracuje nad nowym wydawnictwem i już niebawem usłyszymy jego pierwszą zapowiedź! Visions of Atlantispremierę ma za to świeżo za sobą. 13 maja ukazał się ósmy studyjny krążek zespołu – „Pirates”, wydany przez Napalm Records

Visions Of Atlantis oraz Xandria wystąpią we wrocławskim klubie Akademia już 14 września 2022 roku! W roli supportu zespołów zagra szwedzka grupa Ye Banished Privateers.

Przedsprzedaż biletów ruszyła na: Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie)

VISIONS OF ATLANTIS (Austria) symfoniczny power metal: 

Jest epicko, melodyjnie, czasem romantycznie, a czasem melancholijnie i delikatnie. Bywa też dość mrocznie i tajemniczo, niczym w micie o Atlantydzie, którym fascynacja przyczyniła się do powstania zespołu. Interesujących barw utworom grupy nadają kapitalne wokale żeńskie (Clémentine Delauney) i męskie (Michele „Meek” Guaitoli). Symfoniczny power metal Visions Of Atlantis jest jakości światowej i bez cienia przesady można Austriaków stawiać w lidze mistrzów gatunku, chociażby obok gigantów z Nightwish, których muzyka także była bodźcem do narodzin grupy. Tematy marynistyczne są nieodłączną częścią liryków Visions Of Atlantis. W 2022 roku formacja sprezentowała melomanom kilkanaście opowieści o piratach, które złożyły się na ósmy studyjny album, zatytułowany wymownie „Pirates”.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

XANDRIA (Niemcy) metal symfoniczny: 

Niemiecka Xandria narodziła się w 1994 roku po tym, jak gitarzysta i główny kompozytor kapeli, Marco Heubaum, zakochał się w muzyce Paradise Lost i Tiamat. Z czasem jednak zespół ewoluował stylistycznie, by w końcu stać się legendą symfonicznego metalu. Obecnie można powiedzieć, że kapela z Bielefeldu gra w tej samej lidze, co Nightwish, Epica, czy Within Temptation. Choć w utworach Xandria nie stroni też od elementów gotyckich, a nawet wziętych z alternatywnego rocka. Znakiem szczególnym niemieckiej ekipy odkąd ukształtował się styl jej muzyki, były (i są) piękne żeńskie wokale oraz imponujące orkiestracje. Na wydanej w 2017 roku siódmej studyjnej płycie „Theater Of Dimensions” uwagę przykuwa piękny sopran, który należy do Holenderki Dianne van Giersbergen. Warto dodać, że to pierwsza płyta Xandrii, która przebiła się do Top 20 notowania albumów w Niemczech. 

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

YE BANISHED PRIVATEERS (Szwecja) folk metal, piracki metal: 

Istnieją od 2008 roku. Pomysł na siebie mają prosty – łączą folk szwedzki i irlandzki, a na scenie przypominają żywcem wyjętą z jakiejś zatęchłej łajby piracką załogę. Takich też można oglądać muzyków Ye Banished Privateers w teledyskach. W tekstach często pojawiają się pirackie historie nawet sprzed kilkuset lat. Czyli sporo jest o piciu, zabawie, rabowaniu, bitwach oraz masa przaśnego humoru. Ye Banished Privateers spokojnie odnajdą się na festiwalu metalowym, jak i na imprezie szantowej. A kto wie, czy nie sprawdziliby się dobrze także na przyjęciu wigilijnym. W końcu ostatnią pozycją w dyskografii Ye Banished Privateers jest bożonarodzeniowa płyta „A Pirate Stole My Christmas” (2021). 

– FACEBOOK
– YOUTUBE


Zagrają:
VISIONS OF ATLANTIS (Austria) symfoniczny power metal 
XANDRIA (Niemcy) metal symfoniczny 
+
Ye Banished Privateers (Szwecja) folk meta, piracki metal

Kiedy: 14 września (środa) 2022 
Gdzie: Wrocław @ Akademia, ul. Grunwaldzka 67 
Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu 
Organizator: Knock Out Productions 

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (tylko miejsca siedzące)


Zaprasza
Knock Out Productions 
– WWW
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *